کد خبر: ۸۵۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مدیرکل سیلاب و آبخوانداری کشور مطرح کرد
مدیرکل سیلاب و آبخوانداری کشور به دو برابر شدن اعتبارات حوزه آبخیز دراستان‌های گیلان و مازندران اشاره کردو از تخصیص اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریالی برای طرح‌های آبخیزداری این استان‌ها خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالقاسم حسن پور در نشست بررسی حوزه‌های آبخیز گیلان در رشت اظهار کرد: در صورت عملیاتی شدن اقدامات آبخیزداری  در حوزه های آبخیزداری گیلان و مازندران تا حدود زیادی از وقوع سیلاب و تخریب ناشی از آن در مناطق پایین دست کاسته می شود.

حسین پور از دو برابر شدن اعتبارات آبخیزداری استان‌های گیلان و مازندران در سال جاری خبر داد و افزود : امسال به هر یک از این استان‌ها بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی با اشاره به بازدید از مناطق سیل  زده استان‌های گیلان و مازندران گفت: بررسی ها نشان می دهد در مناطقی که طرح های آبخیزداری اجرا شده امکان وقوع سیلاب منتفی است.  

در ادامه این نشست مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز تعداد حوزه های آبخیز این استان را ۵۱ مورد عنوان و بیان کرد: سالانه در ۴ حوزه عملیات آبخیزداری انجام می شود که با افزایش اعتبارات امسال فعالیت در این بخش گسترش یافته است.

محسن یوسف پور افزود: امسال در ۱۹ حوزه طرح آبخیزداری اجرا می شود که گامی مهم برای کنترل سیلاب ها و بهره گیری بهینه از منابع آبی است.
برچسب ها: شهرفردا ، گیلان ، سیلاب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار