کد خبر: ۸۵۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
نایب رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم همکاری مدیریت شهری در برگزاری مراسم اربعین حسینی با نگاه اعتدالی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در نود و سه ومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، در غیاب محسن هاشمی، سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ضمن تبریک روز جهانی نابینایان گفت: روز جهانی نابینایان که به حق روشن دلار نامیده می‌شود را گرامی می‌داریم و امیدواریم که مدیریت شهر بتواند فضای شهری و خدمات رسانی را در جهت بهره برداری این قشر از جامعه تجهیز و روان سازی کند.
 
وی با اشاره به افتخارآفرینی کاروان ورزشی پارالمپیک ایران در بازیهای آسیایی نیز گفت: مقام سومی این کاروان افتخار بزرگی است که به همت همه ورزشکاران و مربیان، و همه مردم شریف ایران زمین رقم خورده و جای تبریک دارد. امیدواریم موفقیت‌های ورزشی موجب نشاط و شادابی و توان روزافزون شهروندان شود.
 
امینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم و نقش مدیریت شهری در برگزاری این مراسم بزرگ معنوی و عبادی ، سیاسی و اجتماعی در رسانه‌ها مورد کند و کاو است. دیدگاههای مختلفی در این خصوص ارائه شده و برخی با نگرش افراطی مدعی دخالت حداکثری مدیریت شهری در مراسم اربعین هستند. برخی دیگر نیز با نگرش تفریطی معتقدند مدیریت شهری هیچ نقشی نباید در این مراسم داشته باشد و هزینه‌ای در این خصوص از سوی مدیریت شهری انجام نشود.
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در نگاه ابتدایی همان گونه که دولتی کردن مراسمی چون اربعین صحیح نیست، بی تفاوتی مدیریت شهری که بیش از یک میلیون نفر از شهروندان تهرانی در آن شرکت می‌کنند پذیرفتنی نیست. به ویژه این که نیازهایی در طول سفر برای شهروندان تهرانی و دیگر هموطنان به وجود می آید که در این راستا ستاد اربعین در وزارت کشور تشکیل شده و برخی ازوظایف به شهرداری کلان شهرها از جمله تهران واگذار شده است. طبیعی است این انتظار وجود داشته باشد حداقل مشکلات در درون کربلا و نجف برآورده شود.
 
وی افزود: البته در دیداری که ریاست شورا با مسئولان عراقی داشتند بخشی از نگرانی مسئولان عراقی بزرگ جلوه دادن کمک ها بود که به معنای عجز دولت عراق در خدمت رسانی قلمداد نشود.
 
امینی با تاکید بر این که بخش کوچکی از فعالیت این مراسم بزرگ به عهده شهرداری تهران است، افزود: امیدواریم امسال نیز بهتر از سال گذشته که با هزینه‌ای بسیار کمتر از دوره‌های قبل و در چهارچوب وظایف محوطه صورت گرفت اقدامات انجام شود، البته بخش قابل توجهی از فعالیت‌های شهرداری تهران در داخل کشور و پایانه‌های مرزی است که به زائران ایرانی خدمت رسانی در حوزه‌های نظافت ، حمل و نقل کوتاه مسیر ، ستاد گمشدگان و تسهیل ارتباطات شهروندان با همکاری وزارت ارتباطات انجام خواهد شد.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نقش شهرهای کوچک در تعادل منطقه‌ای

نقش شهرهای کوچک در تعادل منطقه‌ای

در کشورهای در حال توسعه،الگوی استقرار جمعیت و کانون‌های زیستی از نظام بهره‌گیری متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود تبعیت نمی‌کند و همچنین سیمای اسکان جمعیت، تصویر نامتعادلی را به تصویر میکشد.
آخرین نرخ طلا و سکه

آخرین نرخ طلا و سکه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی367هزار و200 تومان و دلار با ارز11هزار و 850تومان معامله شد.