کد خبر: ۸۴۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم ۲۰ درصد از سهمیه توزیع لاستیک در این استان را مربوط به خودروهای درون شهری عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ابوالفضل جمالی در شورای تنظیم بازار استان قم که در استانداری قم برگزار شد، گفت: کامیون‌های استان قم حدود یک درصد از کامیون‌های کشور را تشکیل می‌دهند و بر اساس این میزان سهمیه لاستیک برای ناوگان باری برون شهری به استان قم اختصاص پیدا می‌کند.

وی گفت: توزیع لاستیک برای ناوگان ترابری حمل و نقل درون شهری به اتحادیه کامیون داران و مسافربران واگذار شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، ولی ناوگان حمل و نقل درون شهری نیازمند تخصیص لاستیک است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم عنوان کرد: ۲۰ درصد سهمیه لاستیکی که اختیار راهداری قرار داده شده است برای سفرهای درون شهری است که در حال اعمال است اما لاستیک اختصاصی برای سفرهای برون شهری با توجه به شرایط خاص آن در اولویت قرار دارد به همین دلیل لاستیک کمتری برای درون شهری اختصاص داده‌ایم.

وی ادامه داد: خودروهای مربوط به سفرهای برون شهری سهم خود را گرفته‌اند و اکنون در حال توزیع لاستیک بین خودروهای درون شهری به ویژه اتوبوسرانی هستیم.

جمالی بیان کرد: ۳۲ هزار و ۹۸۰ حلقه لاستیک برای خودروهای درون شهری بر اساس سایز، نوع خودرو و تعداد مشخص شده که نیاز است.

واگذاری توزیع لاستیک به انجمن کامیون‌داران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در این جلسه بیان کرد: توزیع لاستیک به انجمن کامیون‌داران واگذار شده و اکنون نیز در حال توزیع هستند.

محمود سیجانی گفت: برای توزیع لاستیک بین خودروهای برون شهری برنامه‌ریزی لازم انجام و آغاز شده است.

وی عنوان کرد: تعدادی لاستیک در انبار عاملین توزیع داشتیم و برخی از لاستیک‌ها ثبت نشده اما چون راهداری اجازه توزیع نداشته است برخی از شرکت‌ها به دلیل عدم توزیع از طریق سامانه توزیع خود را قطع کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار کرد: از هفته گذشته حواله‌های توزیع لاستیک درون شهری کامیون داران صادر شده است.

باید حواله‌های توزیع لاستیک مستند باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم نیز تأکید کرد: باید حواله‌های توزیع لاستیک مستند باشند، همچنین موجودی لاستیک‌ها مشخص شوند.

مهرداد غضنفری ادامه داد: حواله‌های توزیع لاستیک باید چک شوند و همچنین سیستم توزیع نیز تعیین شود.

وی اضافه کرد: چنانچه همه ناوگان برون شهری فعال شدند لازم است که به ناوگان درون شهری رسیدگی شود.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.