کد خبر: ۸۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
شهردار بندرعباس:
شهردار بندرعباس گفت: با وجود کاهش شدید درآمد شهرداری‌های سراسر کشور، سعی کرده‌ایم ضمن بروز کردن حقوق پرسنل، پروژه‌های شهری را برای رفاه حال شهروندان اجرا و به بهره‌برداری برسانیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس امینی‌زاده در آیین معارفه معاون جدید مالی و اقتصادی اظهار کرد: شهرداری بندرعباس از نعمت نیروهای تحیل کرده و با تجربه خوبی در بخش‌های مختلف برخوردار است که این مسئله باعث آسودگی خاطر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از نظر کارکنان و مدیران باتجربه شهرداری بندرعباس باعث رفع بسیاری از مشکلات و جلوگیری از خطاها می‌شود، افزود: معاون کنونی حوزه مالی و اقتصادی شهرداری نیز به لحاظ تجربه دارای سوابق درخشانی بوده و به لحاظ علمی نیز وضعیت قابل توجهی دارد.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: با حضور آقای رستمی به عنوان معاون جدید مالی و اقتصادی باید منتظر انسجام و هماهنگی بیش از پیش در این حوزه باشیم.

امینی‌زاده با اظهار اینکه درآمد شهرداری‌ها در سطح کشور به شدت کاهش یافته است، تصریح کرد: شهرداری بندرعباس در بحث درآمد باید قوی‌تر از قبل حرکت کرده و ضمن مدیریت هزینه‌ها، حداکثر استفاده از توان مالی را داشته باشیم.

این مقام مسئول بیان کرد: با وجود همه محدودیت‌های مالی و اقتصادی در سطح کشور، در شهرداری بندرعباس توانسته‌ایم ضمن بروز کردن پرداخت حقوق پرسنل، پروژه‌های کوچک و بزرگ شهری را پیش برده و به سمت اهداف حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در حالی که بسیاری از شهرداری‌های سطح کشور حقوق معوق چندین ماهه را دارند، در بندرعباس تنها دو سازمان وابسته حدود یک ماه بدهکار بوده و مابقی حقوق‌ها بروز پرداخت می‌شود.

شهردار بندرعباس هماهنگی بین‌بخشی، تلاش و پیگیری در ایجاد درآمد بیشتر و دقت در هزینه‌ها را لازمه تداوم این مسیر روشن دانست.

امینی‌زاده با بیان اینکه در صدد باز کردن گره‌های شهر و شهرداری هستیم، تصریح کرد: با وجود اینکه توقعات بسیار زیادی از شهرداری وجود دارد، اما سعی کرده‌ایم در چارچوب قانون و در حد توان برای رضایت بیشتر شهروندان اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی در انتها نیز نسبت به بروز شدن پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و پس از آن، پرداخت حقوق پرسنل تاکید کرد.

اضافه می‌شود، در ادامه این مراسم«محمد رستمی» به عنوان معاون جدید مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس معارفه شد.

پیش از آن نیز«حمیدرضا سلیمی» با حفظ سمت مدیریت مالی، برای مدتی به عنوان سرپرست این معاونت مشغول فعالیت بود که از زحمات وی تقدیر شد.

تدوین نظام مالی جدید شهرداری بندرعباس/ فعال‌سازی کدهای درآمدی

معاون جدید مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس از تدوین نظام مالی با نگاه ویژه به سرمایه‌گذاری و درآمدهای پایدار خبر داد.

محمد رستمی در آیین معارفه‌اش به عنوان معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس ضمن تقدیر و تشکر از حسن نظر در این انتخاب، اظهار کرد: با توجه به کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی و کم شدن درآمدهای ناشی از آن، رویکرد شهرداری بندرعباس در حوزه مالی نیازمند تغییرات است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس نیازمند تدوین نظام مالی جدید است و این مهم بزودی انجام می‌شود، افزود: باید نظام درآمدهای غیرعملیاتی را وارد شهرداری کنیم تا از این طریق بتوان به درآمدهای پایدار دست پیدا کرد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس با تاکید بر هماهنگی بیشتر بودجه مصوب و هزینه‌ها، خاطرنشان کرد: این اقدام از مشکلات آینده شهرداری جلوگیری کرده و باعث تصمیم‌گیری بهتری در بخش اجرا می‌شود.

رستمی ضمن اشاره به نگاه ویژه در تحقق حداکثری بودجه مصوب، بیان کرد: فعالسازی کدهای درآمدی که قبلا کمتر به آن پرداخته شده یکی دیگر از اهدافی است که برای آن برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اظهار اینکه نگاه ما به«سرمایه‌گذاری» به عنوان یک ضرورت است، گفت: در نخستین اقدام، بزودی فراخوان شناسایی سرمایه‌گذاران منتشر خواهد شد و سپس نسبت به جذب آنها اقدام می‌شود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس افزود: قطعا«نظم» سرلوحه کار در حوزه مالی و اقتصادی خواهد بود و روابط میان سایر بخش‌های وابسته به شهرداری در حوزه مالی بر مبنای این مهم ادامه می‌یابد.


برچسب ها: شهرفردا ، هرمزگان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.