کد خبر: ۸۴۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی:
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: ۵۰ درصد واحدهای روستایی این استان مقاوم هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: همزمان از ۲۱ مهر لغایت ۲۱ آبان ماه امسال در سراسر کشور طرح سرشماری آغاز می شود که این طرح آمارگیری برای چهارمین نوبت به در سطح کشور است.

محمدی با بیان اینکه در این آمارگیری ۲۰۹ روستای خراسان شمالی شماری می شود، تصریح کرد:هدف از این آمارگیری استخراج داده های آماری دقیق و اطلاعات میدانی است.

وی با تاکید براینکه به‌واسطه این آمارگیری اطلاعات دقیقی از وضعیت روستاها به‌دست می‌آید، افزود: در این آمارگیری اطلاعاتی درباره مشخصات بافت واحد مسکونی، فعالیت‌های قالب روستا، عمر واحد مسکونی، مساحت عرصه، نوع سازه، مصالح به کار رفته همانند آجری، خشتی، سیمانی و برخی اطلاعات دیگر نظیر میزان برخورداری از خدمات عمومی به ازای هر واحد مسکونی به دست می آید.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی با بیان اینکه در روستاها چند نوع سکونت داریم، افزود: سکونت اعم از دائم فصلی و عشایری است که بنا به وجود چنین سکونت هایی بررسی نوع آن یکی دیگر از شاخص‌های آمارگیری است.

محمدی با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۷۷ واحد مسکونی مقاوم سازی شده سرشماری می شوند، گفت: این میزان ۳۰ درصد واحدها را شامل می شود که تسهیلات طرح ویژه را دریافت و اکنون می‌خواهیم اطلاعات دقیق تری از آن داشته باشیم.

وی ادامه داد: از کل ۲۰۹ روستا که قرار است آمارگیری انجام شود، ۳۹ روستا در شهرستان بجنورد، ۳۹ روستا در اسفراین، ۱۱ روستا در جاجرم، ۱۹ روستا در راز و جرگلان، ۳۹ روستا در شیروان، ۲۱ روستا در فاروج، ۱۱ روستا در گرمه و ۳۴ روستا در مانه سملقان است.

وی بیان کرد: از سال ۸۴ که طرح ویژه مسکن روستایی در کشور آغاز و برنامه ریزی شد طی ۱۰ سال حدود دو میلیون مسکن روستایی مقاوم سازی شد که تسهیلات آن از پنج میلیون آغاز شده و اکنون به ۲۵ میلیون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی اظهار کرد: در سطح استان از مجموع ۱۰۲ هزار واحد مسکونی، تاکنون بالغ بر ۶۰ هزار و ۵۰۰ واحد مقاوم سازی شده که اکنون باید پنج هزار و ۵۰۰ واحدی که به شهر تبدیل شده را از این رقم کسر کرد.

وی درباره جزئیات آمارگیری امسال گفت: در این آمارگیری سه نمونه فرم استفاده خواهد شد که یک نمونه فرم فهرست برداری، فرم پرسشنامه برای تمامی واحدهای مسکونی که اطلاعاتی شامل نوع اسکلت وضعیت مقاوم سازی نوع سیستم سقف و همچنین مصالح مصرف پرسیده خواهد شد.

وی افزود: در این سرشماری ۳۰ نفر به جمع‌آوری و بازبینی و ویرایش اطلاعات و ثبت در سامانه می‌پردازند که دو نفر سرپرست هماهنگ کننده از مرکز آمار ایران نیز حضور خواهند داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.