کد خبر: ۸۴۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
در بیانیه نشست تخصصی مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌ها مطرح شد
یازدهمین نشست تخصصی معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها در یازدهمین نشست تخصصی خود که همزمان با نهمین نمایشگاه حمل و نقل و ترافیک مشهد در این شهر برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد. در این بیانیه امده است:
حمد و سپاس به درگاه ایزد منان، مدیران شرکت کننده در این نشست تخصصی، به یمن برگزاری این مراسم در مشهد مقدس و در جوار حرم رضوی، در راستای توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور و همگانی به صدور این بیانیه اقدام می‌نماید.
امروز آلودگی هوا به عنوان چالشی جدی است که نه تنها کلان‌شهرها بلکه شهرهای کوچک را نیز در برگرفته است. رهایی از این چالش امکان‌پذیر نیست مگر با گسترش حمل و نقل پاک و تمرکز بر سیاست‌های انسان محورانه در توسعه شهرها، حمل و نقل پایدار راهکاری مهم و اساسی است که می تواند در راستای ارتقاء کیفیت زندگی و بهبود وضعیت محیط زیست یاری رسان مشکلات شهر می‌باشد.
به موازات ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و اجرای پروژه‌های عمرانی لازم است با فرهنگسازی مناسب در راستای فراگیر شدن حمل و نقل پاک و ترغیب شهروندان به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، اقدامات اجرایی را به عمل آورد. تحقق جدی و عملیاتی این موضوع می‌تواند در قالب پویش‌های مختلف مردمی همچون سه شنبه‌های بدون خودرو و جایگزینی آن با همپیمایی و همرکابی با دوچرخه با حمایت و همراهی جدی مدیران شهری و استانی پیگیری شود. اغاز این پویش ملی در گام نخست با اجرای آن توسط حاضرین در این مراسم در شهرهای مربوطه به مرحله اجرا در خواهد آمد. در این رابطه با توجه به سیاست‌های جدید و نوگرایانه معاون محترم عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور، این موضوع می‌تواند به صورت یکپارچه در همه شهرهای کشور اجرایی شود. از این رو در راستای اجرایی شدن این طرح ملی و همچنین توسعه حمل و نقل همگانی، مقرر گردید نسبت به موارد زیر اقدام گردد:
1.تشکیل دبیرخانه پویش حمل و نقل پاک در دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
2.توسعه فرهنگسازی و آموزش در زمینه حمل و نقل به صورت متمرکز، مستمر و یکپارچه با اختصاص اعتبار ویژه
3.پیگیری جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور توسعه حمل و نقل انسان محور
4.بررسی عملکرد و رتبه بندی شهرداری ها در این حوزه و تقدیر از شهرها و مدیران برتر در همایش روز ملی حمل و نقل
5.استفاده از ظرفیت‌های قانونی جهت تبلیغ این طرح در رسانه ملی
6.ایجاد مشوق‌های لازم در شهرداری‌ها به منظور توسعه طرح‌ در بین کارکنان و شهروندان
7.اختصاص ارز کالاهای اساسی جهت خرید ناوگان و تعلقات یدکی و لاستیک سامانه‌های حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی
8.اجرای ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و پرداخت سهم 60 درصدی شهرهای مراکز استان‌ها مستقیما به حساب شهرداری‌های مربوطه
9.ایجاد مدیریت یکپاچه در امور حمل و نقل کلان‌شهرها و همکاری کامل پلیس راهور جهت اجرای طرح های مرتبط از قبیل کاهش آلودگی هوا، کنترل ناوگان بار و مسافر فاقد پروانه، مدیریت پارک‌ حاشیه‌ای
10.تخصیص صد درصدی یارانه‌های بلیت اتوبوسرانی و مترو
11.ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی در قالب ضوابط ابلاغی وزارت کشور 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.