کد خبر: ۸۴۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
در ۶ ماه نخست امسال؛
آمار مسافران ورودی و خروجی فرودگاه بجنورد در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۱.۳ درصد کاهش داشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مدیر فرودگاه بجنورد در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه کمبود ناوگان شرکت هواپیمایی علت لغو پروازها و کاهش سفرهای هوایی فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی شده، اظهارکرد: در ۶ ماه نخست امسال ۵۶ پرواز با سه هزار و ۷۹۱ مسافر از فرودگاه بجنورد انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳.۷ درصد کاهش داشته است.

سید مهدی رزاز افزود: در این مدت سه هزار و ۳۵۷ مسافر با ۵۶ پرواز از طریق فرودگاه بجنورد به تهران سفر کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه ۶۶.۹ درصد کاهش داشته است.

رزاز بیان کرد: شهریور ماه امسال تنها هشت پرواز با ۶۰۶ مسافر از فرودگاه بجنورد انجام شده که برای افزایش پروازها تلاش داریم.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون، هفته ای سه روز با یک نوبت پرواز، توسط یک شرکت هواپیمایی در فرودگاه بجنورد پرواز انجام می شود.

مدیر فرودگاه بجنورد مطرح کرد: این برنامه پروازی تا پنجم آبا ماه امسال ادامه خواهد داشت.

رزاز درباره لغو پروازهای فرودگاه بجنورد بیان کرد: متاسفانه برخی روزها با اطلاع قبلی از سوی شرکت مربوطه پرواز بجنورد به تهران و بالعکس لغو می شود.

گفتنی است پیش از این نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی درباره علت لغو پروازهای فرودگاه بجنورد و عدم تمایل شرکت های هواپیمایی کشور برای پذیرش پرواز از این فرودگاه به خبرنگار مهر گفته بود، علاوه بر کمبود هواپیما در ناوگان هواپیمایی کشور، رقابتی و آزاد بودن قیمت بلیت پروازها سبب تمایل نداشتن شرکت های هواپیمایی برای پرواز در فرودگاه بجنورد شده است.

همچنین علی قربانی مطرح کرده بود، شرکت های هواپیمایی کشور نسبت به استان های کمتر توسعه یافته از جمله خراسان شمالی، کم مهر هستند و پروازهایی که بر آنان مقرون به صرفه باشد انجام می دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.