کد خبر: ۸۴۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
فرماندار سمنان خبر داد
فرماندار سمنان بابیان اینکه ۷۵۷ نفر سالمند در این شهرستان تحت حمایت بهزیستی استان هستند، گفت: مناسب سازی اماکن عمومی برای استفاده سالمندان و معلولان در سمنان ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید عباس دانایی در نشست مشترک فرهیختگان مرکز استان با مدیران دستگاه‌های متولی استان و شهرستان به میزبانی فرمانداری سمنان ضمن بیان اینکه سالمندان گنجینه‌های ماندگار ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، ابراز داشت: ۷۵۷ سالمند سمنانی تحت حمایت بهزیستی قرار دارند که از این تعداد ۴۰۶ نفر خانم و ۳۵۱ نفر مرد را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه سالمندان تحت پوشش بهزیستی از خدمات ویژه در مرکز شبانه‌روزی، مستمری‌بگیر، ویزیت در منزل و غیره بهره‌مندمی شوند، افزود: علاوه بر ارائه این خدمات باید دستگاه‌های متولی بر روند تسهیل امور سالمندان توجه ویژه داشته باشند و برای آن‌ها احترام، شأن و حرمت قائل شوند.

فرماندار سمنان بابیان اینکه سالمندان نیز به‌عنوان بخشی از جامعه باید بتوانند از خدمات شهری به بهترین شکل استفاده کنند، ابراز داشت: مناسب‌سازی محیط‌های شهری برای استفاده معلولان و سالمندان در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم با پیگیری از سوی نهادهای ذی‌ربط اماکن بهره‌مندی آن‌ها را به‌صورت یکسان برای برخورداری از خدمات شهری فراهم کنیم.

دانایی فراهم ساختن امکان مشارکت مردم را از سوی دستگاه‌های متولی ضروری خواند و تصریح کرد: سالمندان انتظارات و توقعات خاصی را از متولیان دستگاه‌های اجرایی دارند که با احصاء آن‌ها و رفع مشکلات می‌توان خدمات مناسب‌تری را به این قشر از جامعه ارائه کرد.

وی افزود: تشکیل بانک اطلاعاتی جامع سالمندان در استان سمنان ضروری است لذا تهیه این لیست می‌تواند آماری را از نحوه خدمات‌دهی به این بخش از جامعه ارائه کرده و از سوی دیگر برای کارشناسان حوزه اجتماعی نیز مفید باشد.

در این نشست به برگزاری نشست‌های تخصصی کانون‌ها با دستگاه‌های متولی در راستای پیگیری نیازهای سالمندان، احصا و ارائه پکیج خدمات دستگاه‌ها به سالمندان به کانون‌های بازنشستگی، تکریم و تجلیل از سالمندان و مناسب‌سازی معابر شهری تأکید شد.
برچسب ها: شهرفردا ، سمنان ، بهزیستی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.