کد خبر: ۸۴۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه تعهد اشتغال این سازمان در سال جاری ۴۰۰نفر است، گفت: تاکنون ۷۸ درصد تعهد اشتغال محقق شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جهانشاهی در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه تعهد اشتغال میراث فرهنگی استان سمنان برای سال جاری ۴۰۰ نفر را شامل می‌شود، ابراز داشت: از این میزان ۳۱۰ نفر معادل ۷۸ درصد طی شش‌ماهه نخست سال جاری محقق شده است که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال بیش از میزان تعهد شده را به سرانجام برسانیم.

وی بابیان اینکه اشتغال ایجادشده میراث فرهنگی بیشتر در موضوعات صنایع‌دستی، گردشگری و بومگردی است، ابراز داشت: اگر بخواهیم سهم تعهد اشتغال را به‌صورت شهرستانی مشخص کنیم بیشترین میزان را در مهدی‌شهر شاهد هستیم که از میزان ۷۰ تعهد ۱۱۲ اشتغال محقق شده است.

بررسی ۳۱۲ طرح گردشگری در بانک‌های عامل

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه وضعیت تعهد اشتغال در مرکز استان انجام ۱۰۷ فرصت شغلی از میزان ۱۰۱ اشتغال تعهد شده است، ابراز داشت: این وضعیت در مابقی شهرهای استان نظیر شاهرود ایجاد ۶۲ فرضت شغلی از ۹۲ تعهد و در سرخه ۲۹ مورد اشتغال از میزان ۲۳ تعهد شغلی محقق شده است.

 جهانشاهی بابیان اینکه در حوزه مشاغل خانگی تاکنون پرونده ۳۴۲ طرح با اشتغال‌زایی ۳۴۵ نفر به بانک‌های عامل ارجاع داده‌شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۳۰ طرح با اشتغال ۳۰ نفر به بانک‌ها عودت داده شد.

وی بابیان اینکه تاکنون ۳۱۲ طرح با میزان دو میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان و اشتغال ۳۱۵ نفر در بانک‌های عامل در دست بررسی است، افزود: از این تعداد ۱۵۶ طرح پرونده با اشتغال ۱۵۹ نفر در استان سمنان محقق و پرداخت‌شده است.

هدف‌گذاری ۲۲ پروژه گردشگری 

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه ۲۲ پروژه سرمایه‌گذاری کلان در استان برای این سازمان تا سه سال آینده هدف‌گذاری شده است، ابراز داشت: برای انجام این پروژه‌ها حدود ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با برنامه‌ریزی در سطح استان انجام می‌شود.

جهانشاهی همچنین بابیان اینکه از این میزان سه پروژه تا انتهای سال به بهره‌برداری خواهد رسید، اضافه کرد: اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این طرح‌ها ۸۰ میلیارد تومان است که طبق برآوردها با انجام آن‌ها زمینه برای اشتغال ۱۰۰نفر در استان فراهم خواهد شد.

وی افزود: مردم ساکن در شهرها و روستاها می‌توانند طرح‌های حوزه گردشگری خود را به‌شرط آنکه قابل‌اجرا و توجیه پذیر باشند را از طریق اداره میراث فرهنگی شهرستان‌ها معرفی کنند تا پس از بررسی‌های لازم برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.