کد خبر: ۸۴۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
بازپرس شعبه هشت دادسرای جنایی با ارائه مجوز انتشار عکس بدون پوشش متهم به جیب‌بری از مسافران اتوبوس‌های تندرو، از شاکیان در خواست کرد متهم را شناسایی کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، ، روز ۱۲ مهرماه سال جاری بود که ماموران انتظامی در جریان سرقتی در ایستگاه «بی آر تی» چهارراه مولوی قرار گرفتند.

پس از حضور ماموران کلانتری در محل مرد مالباخته اینگونه به شرح ماجرا پرداخت: مردی داخل «بی آر تی» به من نزدیک شده بود. از آنجایی که به رفتار او مشکوک بودم مراقب جیب هایم شدم تا اینکه در ایستگاه مولوی قصد کردم پیاده شوم و هنگام خروج متوجه پیاده شدن مرد مظنون نشدم. چند متری بیشتر راه نرفته بودم که یکدفعه مرد مظنون کیفی که در دستم بود را ربود و مرا به داخل جوی آب هل داد. وی پس از این حادثه سریعا از محل متواری شد و هرچه به دنبال او دویدم بی فایده بود. یک میلیون تومان وجه نقد در کیفم داشتم که قرار بود آن را برای عمل فرزندم هزینه کنم.

دستگیری سارق

پس از ثبت این موضوع در پرونده، تلاش های ماموران اداره هفدهم این بار با شدت به جریان افتاد تا اینکه از طریق کنترل نامحسوس در ایستگاه ها مشخص شد فردی شبیه به سارق کیف یک میلیونی، دائما در خط ولیعصر راه آهن در حال تردد است. چند روز از این موضوع نگذشته بود که بالاخره مرد مظنون توسط ماموران شناسایی و مورد تعقیب قرار گرفت. از آنجا که ماموران او را به صورت نامحسوس زیر نظر قرار داده بودند او در لحظه ای که قصد سرقت از یک مسافر را در شلوغی «بی آر تی» داشت بازداشت شد و با صدور قرار قضایی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم آگاهی قرار گرفت.

 اعتراف به سرقت ها

با توجه به مدارک و وسایل کشف شده از لباس زیر متهم به زودی او تحت بازجویی های فنی و پلیسی قرار گرفت و مشخص شد همان یک میلیون تومان وجه نقدی که روز ۱۲ مهر ماه در ایستگاه مولوی سرقت شده بود نیز از سارق کشف شده است. زمانی که او تحت بازجویی قرار گرفت در مورد سرقت های سریالی خود اینگونه معترف شد که من تنها چهار روز بود به تهران آمده بودم و زمانی که دستگیر شدم قصد در آوردن پول موادم را داشتم.

با این حال متهم در تاریخ ۲۷ مهرماه دستگیر شده بود و اعترافات او در مورد چهار روز سرقت کردن همگی ساختگی بود. او در ادامه به سه فقره سرقت با این شیوه اعتراف کرد و گفت در خطوط مختلف «بی آر تی» دست به چنین کاری زده است و بیشتر نیز سعی می کرده از افراد افغان سرقت کند تا به دردسر کمتری بیفتد. او در ادامه معترف شد در خطوط ولیعصر-راه آهن، آزادی-تهرانپارس و همچنین خاوران-آزادی سرقت های خود را انجام داده است. او که در ابتدا منکر هرگونه سابقه ای بود در ادامه بیان داشت دو مرتبه به زندان رفته و در ۲۰ مورد دیگر از دستگیری ها حین سرقت توسط ماموران کلانتری یا پلیس مترو، تنها به دلیل نبود مدارک موثق دال بر سرقت و جلب رضایت شاکی در مراحل اولیه آزاد شده است. او در ادامه مدعی شد از بهمن ماه سال ۹۴ از زندان آزاد شده ام.

سرهنگ کارآگاه «داوود فرد» با اعلام این خبر  به خبرنگار مهر، گفت: با توجه به مدارک موجود در پرونده و اعتراف صریح متهم به سه فقره از سرقت ها, به دلیل اینکه احتمال سرقت های بیشتری توسط متهم وجود دارد با هماهنگی های قضایی صورت گرفته تصویر بدون پوشش متهم صادر شده است. شاکیانی که قادر به شناسایی متهم هستند با حضور در اداره هفدهم آگاهی تهران بزرگ می توانند شکایت خود را از متهم مطرح کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.