کد خبر: ۸۴۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مرگ بیش از ۶۵ نفر در مسیر ارتباطی یاسوج- بابامیدان از سال ۹۰ تا کنون خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلال پورانفرد در حاشیه افتتاح پایگاه اورژانس بین جاده ای دشتروم در جمع خبرنگاران افزود: محور یاسوج- بابامیدان از محورهای پرتردد و پرخطر محسوب می شود و از سال ۹۰ تاکنون بیش از ۶۵ نفر در این مسیر کشته و بیش از ۲۰۰۰ ‌نفر در  محور یاسوج- بابامیدان مصدوم شده اند.

پورانفرد با اشاره به افتتاح پروژه اورژانس بین جاده ای دشتروم، اظهار کرد: این پروژه به مساحت ۱۵۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون تومان و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و سپاه فتح استان به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان خاطرنشان کرد: در گذشته پایگاه جاده ای دشتروم در یک کانکس فعال بود و پرسنل نیز در مضیقه بودند که با مشارکت سپاه فتح و علوم پزشکی استان شاهد احداث ساختمان برای این اورژانس هستیم.

پورانفرد تصریح کرد: سه پایگاه کانسی دیگر نیز داریم که امید است پوشش ساختمانی برای همه پایگاه ها محقق شود و ایجاد ساختمان برای این سه واحد را نیز داشته باشیم.

پورانفرد از فعالیت ۴۵ پایگاه اورژانس در استان خبر داد و گفت: ۴۳ پایگاه از این تعداد زمینی و دو پایگاه نیز هوایی است

پورانفرد خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۲۷ پایگاه به تعداد پایگاه های ما اضافه شده و طرح توسعه چهارم و پنجم ما رو به اتمام است.

وی افزود: افتتاح مرکز اورژانس جاده ای چیتاب و قلعه دختر نیز در دستور کار قرار داد و با تکمیل و جذب نیروی این واحدها تا پایان سال، ۱۰۰ درصد طرح توسعه چهارم و پنجم به اتمام رسیده و وارد طرح توسعه ششم خواهیم شد.

وی افزود: در محورهای مواصلاتی استان به لحاظ مسافتی پوشش استاندارد اجرایی شده و در محورهای مواصلاتی فرعی نیز در قالب طرح توسعه ششم پوشش خواهیم داشت.

پورانفرد کاهش فاصله زمانی پایگاه ها را از جمله هدفگذاری های طرح توسعه ششم دانست و گفت: ایجاد ۱۸ پایگاه در برنامه ششم مصوب شده و کاهش فاصله زمانی از جمله هدفگذاری های انجام شده است.

پورانفرد با اشاره به کمبود نیروی اورژانس۱۱۵، ابراز داشت: حدود ۳۰۰ نیروی عملیاتی و ستادی در اورژانس ۱۱۵ فعال است.

وی افزود: جذب ۷۰ نفر نیرو برای رساندن تعداد نیروها به نرم کشوری نیاز است چرا که در این بخش با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی

درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)