کد خبر: ۸۴۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مرگ بیش از ۶۵ نفر در مسیر ارتباطی یاسوج- بابامیدان از سال ۹۰ تا کنون خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلال پورانفرد در حاشیه افتتاح پایگاه اورژانس بین جاده ای دشتروم در جمع خبرنگاران افزود: محور یاسوج- بابامیدان از محورهای پرتردد و پرخطر محسوب می شود و از سال ۹۰ تاکنون بیش از ۶۵ نفر در این مسیر کشته و بیش از ۲۰۰۰ ‌نفر در  محور یاسوج- بابامیدان مصدوم شده اند.

پورانفرد با اشاره به افتتاح پروژه اورژانس بین جاده ای دشتروم، اظهار کرد: این پروژه به مساحت ۱۵۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون تومان و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و سپاه فتح استان به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان خاطرنشان کرد: در گذشته پایگاه جاده ای دشتروم در یک کانکس فعال بود و پرسنل نیز در مضیقه بودند که با مشارکت سپاه فتح و علوم پزشکی استان شاهد احداث ساختمان برای این اورژانس هستیم.

پورانفرد تصریح کرد: سه پایگاه کانسی دیگر نیز داریم که امید است پوشش ساختمانی برای همه پایگاه ها محقق شود و ایجاد ساختمان برای این سه واحد را نیز داشته باشیم.

پورانفرد از فعالیت ۴۵ پایگاه اورژانس در استان خبر داد و گفت: ۴۳ پایگاه از این تعداد زمینی و دو پایگاه نیز هوایی است

پورانفرد خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۲۷ پایگاه به تعداد پایگاه های ما اضافه شده و طرح توسعه چهارم و پنجم ما رو به اتمام است.

وی افزود: افتتاح مرکز اورژانس جاده ای چیتاب و قلعه دختر نیز در دستور کار قرار داد و با تکمیل و جذب نیروی این واحدها تا پایان سال، ۱۰۰ درصد طرح توسعه چهارم و پنجم به اتمام رسیده و وارد طرح توسعه ششم خواهیم شد.

وی افزود: در محورهای مواصلاتی استان به لحاظ مسافتی پوشش استاندارد اجرایی شده و در محورهای مواصلاتی فرعی نیز در قالب طرح توسعه ششم پوشش خواهیم داشت.

پورانفرد کاهش فاصله زمانی پایگاه ها را از جمله هدفگذاری های طرح توسعه ششم دانست و گفت: ایجاد ۱۸ پایگاه در برنامه ششم مصوب شده و کاهش فاصله زمانی از جمله هدفگذاری های انجام شده است.

پورانفرد با اشاره به کمبود نیروی اورژانس۱۱۵، ابراز داشت: حدود ۳۰۰ نیروی عملیاتی و ستادی در اورژانس ۱۱۵ فعال است.

وی افزود: جذب ۷۰ نفر نیرو برای رساندن تعداد نیروها به نرم کشوری نیاز است چرا که در این بخش با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.