کد خبر: ۸۳۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
رییس کمیته جوانان و خانواده کمیسیون فرهنگی مجلس:
رییس کمیته ورزش، جوانان و خانواده کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس بازدید صورت گرفته از اطلس وضعیت زنان و خانواده، تهیه و تدوین این اطلس افرون بر ۵۰ درصد پیشرفت داشته است‌.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  طیبه سیاوشی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک گفت: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز یک اطلس و آمایش از وضع زنان کشور نداریم.

وی با تحسین از برگزاری چنین نمایشگاه هایی و توجه بیشتر به جایگاه زن و خانواده ادامه داد: توجه به تهیه اطلس وضعیت زنان برای ششمین بار در موارد قانون برنامه ششم توسع دیده شده است تا نسبت به توسعه حضور و بروز زنان هم در بعد اجتماعی و هم اقتصادی بیش از پیش اهتمام ورزیده شود.

به گفته  سیاوشی، تلاش و زحمات زنان ما فوق العاده و قابل تقدیر است چراکه تماما از سطح پایین و برخلاف دیگر کشورها که از سطح بالا و توسط بخش های حاکمیتی حمایت می شود، شکل می گیرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت های محدودی به زنان کشور از سوی بخش حاکمیتی کشور داده است، تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری در پایان دولت یازدهم باید ۳۰درصد از فرصت های مدیریت اداری کشور در اختیار زنان و جوانان قرار گیرد که متاسفانه باید بگویم تاکنون چنین نشده است.

وی در پایان با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد اشتغال بازار در اختیار زنان است خاطرنشان کرد: حضور بیشتر زنان در عرصه های مدیریتی کشور نیازمند حمایت حاکمیت است بطوریکه بر خلاف دیگر کشورها شاهد هستیم که فقط ۶ درصد مجلس شورای اسلامی در اختیار زنان است.

گفتنی است؛ نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک از 15 شهریورماه جاری آغاز بکار کرد و با استقبال پر شور و بی نظیر مردم، علاقمندان و بازدیدکنندگان به همراه برخی مسئولان ارشد کشور و  تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی همراه بود و این نمایشگاه ۱۹ شهریورماه به کار خود خاتمه داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.