کد خبر: ۸۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
با هدف کاهش استفاده از بطری‌های یک‌بار مصرف رونق گرفت
محبوبیت آبخوری‌های جدید نصب شده در لندن از ابتدای این تابستان نشان می دهد که شهروندان تشنه این شهر در فصل گرما هزاران لیتر آب مصرف کرده‌اند. این آمار تنها شامل 4 تا از 20 آبخوری می‌شود که قرار است نصب و استفاده شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،به گفته تیمی که دست اندرکار نصب این آبخوری‌ها هستند بیش از 8 هزار لیتر آب در طول یک ماه از دو آبخوری که در ایستگاه خیابان لیورپول نصب شده مصرف شده‌است. این میزان آب با 16 هزار بطری آب معدنی مطابقت دارد.

آبخوری دیگری که در خیابان کارنابی نصب شده در ماه ژوئن 10 هزار بیشتر از زمان نصب آن یعنی ماه  مارس مورد استفاده قرار گرفته‌است.

برنامه نصب 20 آبخوری جدید در سراسر پایتخت انگلیس بخشی از برنامه‌ای است که ابتکار عمل آن در دست صادق خان شهردار لندن است. هدف از این برنامه کم کردن میزان مصرف پلاستیک در لندن است.

روزنامه گاردین سال قبل به آماری دست پیدا کرد که نشان می‌داد در هر دقیقه نزدیک به یک میلیون بطری پلاستیکی در سراسر دنیا به فروش می رسد.

لندن نخستین شهری نیست که با نصب آبخوری در فصل گرما به جنگ بطری‌های پلاستیکی می رود. شهرهایی همچون بریستول و هال هم در سال‌های اخیر دست به کار نصب این آبخوری‌ها زده‌اند.

دکتر هدر کلدوی کمپین یکی کمتر (#OneLess campaign) را برای مبارزه با مصرف پلاستیک‌های یک بار مصرف را پایه‌گذاری کرد. او شهرداری لندن را در این کار یاری کرده و از طریق این کمپین 85 هزار پوند برای نصب آبخوری ها اعتبار پرداخته‌است. خود شهرداری لندن برای این پروژه 50 هزار پوند اعتبار در نظر گرفته‌است و 35 هزار پوند هم از طرف شرکت ام‌آی دبلیو که شرکت تامین کننده این آبخوری‌ها است پرداخت شده‌است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .