کد خبر: ۸۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
فعال بازر مسکن در گفتگو با شهرفردامطرح کرد
کارشناس مسکن گفت : با وجود خالی شدن بازار از خرید و فروش و مشتریان قشر متوسط رشد 50 درصدی مصالح ساختمانی تیر آهن ،سیمان و فولاد باعث رشد خاموش قیمت مسکن شده است.
محسن بزرگی کارشناس مسکن و فعال بازار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهرفردا با اشاره به نغییرات قیمتی بازار مسکن گفت : افزایش قیمت در بازار مسکن ناشی از تاثیرات بازارهای موازی و مولفه های تامین مسکن است که شامل بازار ارز و سکه و همچنین قیمت آهن، فولاد و سیمان می شود.

وی افزود : نوسانات قیمت ارز و افت ارزش پول ملی بدون شک مهمترین مولفه شیب قیمت کالاها و خدمات از جمله مسکن است و همواره با رشد دلار قیمت مسکن نیز با هدف حفظ ارزش پول نوسان داشته است.

این فعال بازار تاکید کرد: هرچند بازار کنونی مسکن از هیجانات بسته های دولتی و گزارش های محرک قیمتی خالی شده و با قاطعیت می توان گفت خرید و فروش به زمان رکود خود نزدیک می شود اما تغییرات قیمتی آهن و مصالح ساختمانی باعث رشد خاموش قیمت ها شده است.

این کارشناس همچنین تاکید کرد: قیمت تیرآهن 14 که اوایل امسال رقمی حدود 410 هزار تومان بود امروز اگر پیدا شود بالغ بر 810 هزار تومان است ، همچنین به غیر از آهن آلات قیمت سیمان نیز با رشد 12 درصدی برخوردار بوده است .

وی تاکید می کند: افزایش 45 تا 50 درصدی قیمت آهن درحالی صورت می گیرد که برخی با تصور ادامه رشد قیمت دلار و ایجاد موانع تحریمی برای تامین آن با سرعت زیادی در حال احتکار آهن بوده و قیمت مصالح ساختمانی تولید داخل نیز به تبعیت از آن افزایش می یابد.
برچسب ها: قیمت مسکن ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.