کد خبر: ۸۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
فعال بازر مسکن در گفتگو با شهرفردامطرح کرد
کارشناس مسکن گفت : با وجود خالی شدن بازار از خرید و فروش و مشتریان قشر متوسط رشد 50 درصدی مصالح ساختمانی تیر آهن ،سیمان و فولاد باعث رشد خاموش قیمت مسکن شده است.
محسن بزرگی کارشناس مسکن و فعال بازار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهرفردا با اشاره به نغییرات قیمتی بازار مسکن گفت : افزایش قیمت در بازار مسکن ناشی از تاثیرات بازارهای موازی و مولفه های تامین مسکن است که شامل بازار ارز و سکه و همچنین قیمت آهن، فولاد و سیمان می شود.

وی افزود : نوسانات قیمت ارز و افت ارزش پول ملی بدون شک مهمترین مولفه شیب قیمت کالاها و خدمات از جمله مسکن است و همواره با رشد دلار قیمت مسکن نیز با هدف حفظ ارزش پول نوسان داشته است.

این فعال بازار تاکید کرد: هرچند بازار کنونی مسکن از هیجانات بسته های دولتی و گزارش های محرک قیمتی خالی شده و با قاطعیت می توان گفت خرید و فروش به زمان رکود خود نزدیک می شود اما تغییرات قیمتی آهن و مصالح ساختمانی باعث رشد خاموش قیمت ها شده است.

این کارشناس همچنین تاکید کرد: قیمت تیرآهن 14 که اوایل امسال رقمی حدود 410 هزار تومان بود امروز اگر پیدا شود بالغ بر 810 هزار تومان است ، همچنین به غیر از آهن آلات قیمت سیمان نیز با رشد 12 درصدی برخوردار بوده است .

وی تاکید می کند: افزایش 45 تا 50 درصدی قیمت آهن درحالی صورت می گیرد که برخی با تصور ادامه رشد قیمت دلار و ایجاد موانع تحریمی برای تامین آن با سرعت زیادی در حال احتکار آهن بوده و قیمت مصالح ساختمانی تولید داخل نیز به تبعیت از آن افزایش می یابد.
برچسب ها: قیمت مسکن ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

بارش شدید باران در لرستان منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها، خروش رودخانه‌ها و مسدود شدن جاده ترانزیتی این استان شده است. بارش‌های سیل‌آسا همچنین باعث خروش رودخانه «خرم رود» در مرکز لرستان شد و در روستای «سرسنگر» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت فوت یک زن و مصدومیت یک نفر دیگر را در پی داشت.
خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه بروجردی ها بنایی قاجاری است که در دل بافت تاریخی کاشان قرار دارد. مجموعه ای بی نظیر که ساختش به سال ۱۲۸۰ ه.ق باز می گردد