کد خبر: ۸۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
فعال بازر مسکن در گفتگو با شهرفردامطرح کرد
کارشناس مسکن گفت : با وجود خالی شدن بازار از خرید و فروش و مشتریان قشر متوسط رشد 50 درصدی مصالح ساختمانی تیر آهن ،سیمان و فولاد باعث رشد خاموش قیمت مسکن شده است.
محسن بزرگی کارشناس مسکن و فعال بازار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهرفردا با اشاره به نغییرات قیمتی بازار مسکن گفت : افزایش قیمت در بازار مسکن ناشی از تاثیرات بازارهای موازی و مولفه های تامین مسکن است که شامل بازار ارز و سکه و همچنین قیمت آهن، فولاد و سیمان می شود.

وی افزود : نوسانات قیمت ارز و افت ارزش پول ملی بدون شک مهمترین مولفه شیب قیمت کالاها و خدمات از جمله مسکن است و همواره با رشد دلار قیمت مسکن نیز با هدف حفظ ارزش پول نوسان داشته است.

این فعال بازار تاکید کرد: هرچند بازار کنونی مسکن از هیجانات بسته های دولتی و گزارش های محرک قیمتی خالی شده و با قاطعیت می توان گفت خرید و فروش به زمان رکود خود نزدیک می شود اما تغییرات قیمتی آهن و مصالح ساختمانی باعث رشد خاموش قیمت ها شده است.

این کارشناس همچنین تاکید کرد: قیمت تیرآهن 14 که اوایل امسال رقمی حدود 410 هزار تومان بود امروز اگر پیدا شود بالغ بر 810 هزار تومان است ، همچنین به غیر از آهن آلات قیمت سیمان نیز با رشد 12 درصدی برخوردار بوده است .

وی تاکید می کند: افزایش 45 تا 50 درصدی قیمت آهن درحالی صورت می گیرد که برخی با تصور ادامه رشد قیمت دلار و ایجاد موانع تحریمی برای تامین آن با سرعت زیادی در حال احتکار آهن بوده و قیمت مصالح ساختمانی تولید داخل نیز به تبعیت از آن افزایش می یابد.
برچسب ها: قیمت مسکن ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.