کد خبر: ۸۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۴
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از بازگشت به زندگی 4200 مورد اقدام به خودکشی در کشور طی سال گذشته با کمک اورژانس اجتماعی خبر داد و گفت: از این تعداد 2800 مورد زن و 1400مورد مرد بوده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،حبیب الله مسعودی فریدمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: سال گذشته با فعالیت مراکز اورژانس اجتماعی از تعداد زیادی کودک آزاری پیشگیری شد که اگر امدادها و حمایتهای اورژانس اجتماعی نبود، منجر به فوت نوزادان و کودکان می شد.

وی همچنین ضمن بیان آنکه هم اکنون در 192 شهر کشور، مراکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی فعال است گفت: در کنترل و برخورد با آسیب های اجتماعی، داشتن تفکر سیستمی و فرایندی به موضوعات جامعه بسیار اثرگذار است، به همین دلیل برای برخورد حرفه‌ای با آسیب های اجتماعی، بسته خدمات اورژانس اجتماعی در معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی طراحی شده است که در هیچ یک از کشورهای منطقه خاورمیانه وجود ندارد و در دیگر کشورها نیز کم نظیر است.

کاهش 60 تا 70 درصدی تعارضهای خانوادگی با ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه ضمن بیان آنکه در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی با آموزش مهارت های زندگی، آموزش های پیش از ازدواج و آموزش زندگی خانواده، اقدام های موثری توسط بهزیستی انجام شده است افزود: مطالعه ها نشان داده افرادی که آموزش های پیش از ازدواج را فرا گرفته و اجرایی کرده‌اند، 60 تا 70 درصد از تعارض های داخل خانواده آنان کاسته شده است.

فرید در ادامه بر فواید بسیار زیاد استفاده از اهرم مداخلات اجتماعی در کنترل آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در جهت تخصصی تر شدن فعالیت های سازمان بهزیستی کشور تلاش می کنیم و برای پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی یک بسته کامل به افراد در معرض خطر ارائه خواهیم کرد.

آموزش 140 کلینیک مددکاری برای دوره های «مددکاری اجتماعی تخصصی طلاق» 


وی در همین راستا از برگزاری دوره های آموزشی «مددکاری اجتماعی تخصصی طلاق» در سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: هم اکنون 140 کلینیک مددکاری کشور این دوره ها را فرا گرفته اند و دوره ای نیز برای تربیت مددکار اجتماعی در مدرسه در حال تدوین است.


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: کودکان باید در فرآیند رشد و تکامل همه جانبه قرار گیرند تاجاییکه برخی کشورها درصد قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی خود را برای رشد و تکامل همه جانبه کودکان کمتر از سن دبستان اختصاص داده اند؛ در حالیکه در کشور ما این رقم بسیار ناچیز است.


فرید درپایان اظهار کرد: بهزیستی در برنامه ششم توسعه پیشنهاد کرده که حدود یک درصد تولید ناخالص داخلی کشور برای رشد و تکامل جسمی، عاطفی، معنوی، علمی و روانی کودکان تخصیص یابد.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.