کد خبر: ۸۰۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
رئیس اتحادیه املاک ایران:
رئیس اتحادیه املاک ایران با بیان اینکه 174 شغل کلیدی وابسته به مسکن است گفت: ما هنوز ساختمان سازی سنتی داریم در حالی که باید به سمت صنعتی سازی رفته و صنعت اجاره را فعال کنیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی قلی خسروی در نشست تخصصی رسانه و اقتصاد مقاومتی با عنوان ستاد مردمی اقتصاد و رسانه که از سوی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در فرهنگسرای رسانه برگزار شد با بیان اینکه ما در مقوله مسکن فقط نمی توانیم یک مولفه را در نظر بگیریم گفت: 174 شغل کلیدی وابسته به مسکن است؛ ایراداتی وجود داشته است اما به جای حل این ایرادات، 4 سال سرگرم منازل خالی شده است.

پدر املاک ایران با اشاره به اینکه بورس، ارز، طلا و حامل انرژی بر روی قیمت مسکن اثر می گذارد، گفت: وقتی کسی می خواهد مسکن بسازد این مولفه ها بر ساخت مسکن تاثیر می گذارد.

وی با اشاره به انبوه سازی صورت گرفته برای مسکن مهر خاطرنشان کرد: انبوه سازی در مسکن مهر جو روانی را کنترل کرد و در شرایط کنونی نیز باید جراحی صورت گیرد.

خسروی با اشاره به اینکه معیار قیمت وقتی دلار و ارز باشد ما با بالا رفتن قیمت ارز شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود گفت: ما صنعتی جز ساخت و ساز در کشور نداریم. 

وی با اشاره به اینکه سازنده ها رقبتی به ساخت و ساز آنچنانی ندارد گفت: وقتی در کشورهای دیگر یک ساختمان 5 طبقه می سازند از سازنده تکریم می کنند ولی ما به سازنده مسکن عنوان بساز بفروش می دهیم.

پدر املاک ایران با بیان اینکه دولت نمی تواند مجری خوبی باشد ولی می تواند ناظر خوبی باشد، اضافه کرد: در جنگ اقتصادی باید دولت به مردم تسهیلات بدهد؛ باید مالیات بر ارزش افزوده اجاره ولو اندک حذف شود تا اندکی انگیزه ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه در ترکیه تامین اجتماعی با شهرداری در محله ها خانه های استیجاری ساخته و آنها را اجاره می دهد، گفت: ما هنوز ساختمان سازی سنتی داریم در حالی که باید به سمت صنعتی سازی رفته و صنعت اجاره را فعال کنیم.

رئیس اتحادیه املاک با اشاره به اینکه صنف مشاوران املاک باید تقویت شود گفت: 124 هزار مشاور املاک در کشور فعال هستند که ظرفیت بسیار بالایی دارند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز / تصاویر

مراسم تشییع پیکر‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز با حضور حجت الاسلام رحیمیان و مروی نمایندگان مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد و پیکر‌های شهیدان با حضور جمع کثیری از مردم از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز به سمت چهارراه زند تشییع شد.
بوی ماه مهر در شهر/ تصاویر

بوی ماه مهر در شهر/ تصاویر

همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.
پربازدیدترین ها