کد خبر: ۸۰۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
تولیت آستان قدس رضوی (ع) گفت: قریب به یک سال است که منتظر صدور مجوز بانک مرکزی برای تأسیس و راه‌اندازی بانک قرض‌الحسنه آستان قدس رضوی هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بررسی اولویت‌ها و عملکرد آستان قدس رضوی موضوع گفت‌وگوی ویژه خبری امشب 1 مردادماه بود که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.
رئیسی با بیان اینکه مردم نباید فکر کنند که درآمد هنگفتی از سازمان ها نصیب آستان قدس می شود ادامه داد: برخی از شرکت هایی که وضعیت زیان‌ده داشتند با تغییر برنامه هایشان سود ده می‌شوند، لذا اساس کار بر ساماندهی اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه برخی از شرکت ها را برای واگذاری آماده کرده ایم اظهار کرد: دو، سه کار را برای آستان قدس رضوی تعریف کرده ایم که باید انجام شود، در وضعیت شرکت ها ساماندهی خوبی در حال انجام است که فکر می کنم بتوانند آماده برای واگذاری شوند، باید شرکت ها را در وضعیت خوبی واگذار کرد، نشان ما از سازمان های اقتصادی نشان خوبی است، علیرغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد وضعیت و شرایط رو به بهبود است.

رئیسی: آستان قدس رضوی، بانک می زند

وی تصریح کرد: بنای ما این است که هر وقف و نذری باید براساس نظر واقف باشد، لذا آنچه در وقف نامه آمده دقیقا بدون کم و کاست باید عمل شود. تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه بنا داریم درآمد شرکت را اعلام کنیم که در کجا مصرف می شود، گفت: به مرور زمان وضعیت شرکت ها ساماندهیِ بهتری پیدا می‌کند لذا، باورمان به شفافیت است.

رئیسی با اشاره به این‌که دلیل افزایش نذورات و موقوفات کارهایی است که انجام می‌دهیم، افزود: اطعام حرم حضرت رضا به دست نذورات مردم است لذا ، تمام خدام از اقشار مختلف مردم هستند که خدمت رسانی می کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به موسسه توسعه رضوی گفت: در رابطه با این موسسه کارشناسان مالی بسیار متبحری داشتیم تا بدانیم چه کار انجام می دهیم، اشکالاتی بر این موسسه گرفته شد و نظر بر این بود تا موسسه تغییر وضعیت بدهد، با بانک مرکزی صحبت کردیم تا بانک قرض الحسنه بتواند متناسب با ماموریت های آستان قدس رضوی عمل کند.

وی افزود: مجموعه بررسی های کارشناسان ما و کارشناسان بانک مرکزی بر این بود که بانک قرض الحسنه رضوی می‌تواند برای آستان قدس مفید باشد، لذا ما پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم و تمام اسناد و مدارک آن در بانک مرکزی موجود است و منتظر اعلام نظر بانک مرکزی هستیم، لذا قرار است قرض الحسنه واقعی داشته باشیم و هیچ بهره ای در این رابطه وجود نداشته باشد و سود آن به صورت مستقیم برای مردم باشد، این بانک می‌تواند وضعیت آستان قدس رضوی را شفاف‌تر و در یک انضباط مالی بهتری قرار دهد ، قریب به یکسال است که منتظر صدور مجوز بانک مرکزی هستیم .
برچسب ها: قدس رضوی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.