کد خبر: ۸۰۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
یک کارشناس مسکن در گفتگو با شهرفردا مطرح کرد
سازنده مسکن مهر پردیس گفت: افزایش خارج از قدرت خرید مسکن و به تبع آن اجاره، شهروندان تهرانی را متمایل به سکونت در شهرهای اقماری از جمله پردیس کرده است.
ایرج رهبر، نایب رئیس کانون انبوه‌سازان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  پیرامون استقبال شهروندان تهرانی از شهرهای اقماری اطرف تهران با افزایش اجاره بها گفت: پس از آنکه چند سال انباشت تقاضا تلنبار شده بود ، همزمان با تغییر قیمت دلار سرمایه گذارانی که از کوچ سرمایه خود به سمت ارز و طلا اشباع شده بودند، به چاشنی سوداگری مشاوران املاک به سمت مسکن آمدند و از بهمن ماه گذشته آهنگ افزایش قیمت تندتر شد.

وی افزود: افزایش قیمت مسکن زمانی می تواند معنا و مفهوم پیدا کند که با قدرت خرید خریدار تناسب داشته باشد. در شرایطی که محرک اولیه بازار وام مسکن اولی‌ها بود روشن است افزایش قیمت مسکن بیش از توان خرید وام اولیها پایدار نبوده و تورم انتظاری را ایجاد می کند که در آن خرید و فروش واقعی صورت نمی گیرد.

این کارشناس مسکن گفت: با افزایش قیمت مسکن به تبع آن اجاره بها نیز افزایش پیدا می کند و باعث می شود آن بخش از مستاجرانی که توان خریدشان به دامنه صعودی اجاره بهای پایتخت نرسد ناگزیر به محلات پایین تر یا شهرک های اقماری جلب شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استقبال از پردیس افزایش یافته یاخیر ،تاکید کرد: پردیس به عنوان شهری که فاصله نزدیکی با تهران داشته و امکانات زیربنایی نسبتا مناسبی در بخش های قدیمتر آن وجود دارد و با توجه به بافت آن که عموما قشر جوان را تشکیل می دهد با خود جذابیت های ویژه ای دارد که می تواند مورد توجه مستاجران پایتخت و تمایل آنها برای مالکیت را داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت زیرساخت های شهری در فاز های جدید گفت: با وجودیکه قرارداد ساخت 80 هزار واحد مسکونی از سال 91 منعقد شد اما بودجه و اراده کافی برای تقویت فازهای جدید بکار گرفته نشد و ساختارهای روبنایی و فرهنگی این شهرک در شرایط مناسبی نیست اما تجربه نشان داده با اسکان جمعیت امکانات و تجهیزات ناگزیر به هدایت هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

بارش شدید باران در لرستان منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها، خروش رودخانه‌ها و مسدود شدن جاده ترانزیتی این استان شده است. بارش‌های سیل‌آسا همچنین باعث خروش رودخانه «خرم رود» در مرکز لرستان شد و در روستای «سرسنگر» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت فوت یک زن و مصدومیت یک نفر دیگر را در پی داشت.
خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه بروجردی ها بنایی قاجاری است که در دل بافت تاریخی کاشان قرار دارد. مجموعه ای بی نظیر که ساختش به سال ۱۲۸۰ ه.ق باز می گردد