کد خبر: ۸۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: متاسفانه مردم در طول روز یک سوم نمک دریافتی خود را از نان دریافت می‌کنند که این میزان بسیار وحشتناک است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا،رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص میزان بالای مصرف نمک در کشور گفت: نمک دریافتی افراد جامعه از سه طریق تامین می‌شود؛ اولین روش استفاده مستقیم خود فرد از نمکدان و اضافه کردن نمک به غذا بر سر سفره است. راه دوم استفاده از غذاهای صنعتی است که میزان نمک بالایی دارند و راه سوم نمکی است که در مواد غذایی در هنگام پخت به آنها اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حدود 40 درصد از غذایی که مردم مصرف می‌کنند از موادی است که در صنایع تولید می‌شود، افزود: برای کاهش میزان دریافت مردم از طریق صنایع غذایی طبق مصوبه شورای عالی سلامت قرار شده که این میزان به 30 درصد کاهش پیدا کند که برای رسیدن به این هدف پنج سال زمان نیاز است. در حال حاضر ابلاغیه کاهش میزان نمک به صنایع ابلاغ شده و تا آخر سال اجباری می‌شود.

دیناروند با اشاره به اینکه متاسفانه مردم یک سوم از نمک مصرفی روزانه خود را از مصرف نان دریافت می‌کنند، عنوان کرد: متاسفانه این میزان دریافت نمک بسیار بالا و وحشتناک است. برای کاهش این میزان نمک نان کار دراز مدتی نیاز است تا بتوانیم از یک سو ذائقه مردم را نسبت به مصرف مواد غذایی پرنمک کاهش دهیم و از طرف دیگر نانواها را به استفاده از میزان پایین‌تری از نمک سوق دهیم. 

دیناروند با تاکید بر این که در کاهش مصرف نمک جدا از نقش صنایع غذایی مردم نقش بسزایی دارند، یادآور شد: در واقع مردم باید برای حفظ سلامتی‌شان نمکدان‌هایشان را بیرون بریزند تا دیگر با دست خود به غذا نمک اضافه نکنند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.
پربازدیدترین ها