کد خبر: ۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از کاهش دما، بارشهای برف، باران و رگبار در هفت استان نیمه شمالی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، احد وظیفه درباره آخرین وضعیت جوی کشور در سه روز آینده اظهار کرد: امروز دوشنبه مجدداً شاهد نفوذ جریانات سرد شمالی به کشور خواهیم بود که موجب بروز بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استانهای نوار شمالی و سواحل دریای خزر خواهد شد.

وی ادامه داد: این بارشها در استانهای گیلان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی ارتفاعات البرز غربی و مرکزی رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشهای باران در روز چهارشنبه نیز به طور متناوب ادامه خواهد یافت و شدت آن در شمال غرب، شمال شرق، سواحل شمالی و ارتفاعات البرز خواهد بود.

وظیفه افزود: شدت بارشها در دو روز آینده در استانهای گیلان و مازنداران به‌وقوع می‌پیوندد و اخطاریه‌های لازم نیز صادر شده است.

وی از بارش برف در ارتفاعات اردبیل خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در دو روز آینده ارتفاعات اردبیل، ارتفاعات آذربایجان شرقی و ارتفاعات دامنه‌های شمالی البرز سفید پوش شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور عنوان کرد: جاده‌های مرتفع و گردنه‌های کوهستانی در سه روز آینده، مه‌آلود خواهد بود و رانندگان با کاهش دید افقی مواجه می‌شوند.

وظیفه به دیگر نقاط کشور اشاره کرد و گفت: به غیر از سواحل خزر و استانهای شمالی کشور، سایر نقاط جوی نسبتاً آرام خواهند داشت و پدیده خاصی مشاهده نمی‌شود.

وی کیفیت هوای تهران را صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید موقتی دانست و تصریح کرد: دمای هوای تهران در حال حاضر 25 درجه بالای صفر است که در 24 ساعت آینده دو درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: اهواز با دمای هوای 37 درجه بالای صفر، گرمترین و شهرکرد با دو درجه زیر صفر، سردترین مناطق کشور محسوب می‌شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.