کد خبر: ۷۹۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از کاهش تعداد دکل‌های مخابراتی در شهر مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جواد رجاییان کلانشهر مشهد را پیشرو در تحقق شهر هوشمند مطرح کرد و اظهار داشت: شهر مشهد به عنوان یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای کشور، شایسته برخورداری از نمای شهری یکپارچه و همگون می‌باشد.
وی گفت: به موازات گسترش شبکه تلفن همراه طی دو دهه اخیر و افزایش تعداد دکل‌های مخابراتی اگر چه باعث بهره مندی شهروندان از امکانات و مزایای شبکه تلفن همراه شده است اما از سویی دیگر به واسطه فقدان نظارت و خلاء قانونی در زمینه کنترل توسعه شبکه موبایل، احداث غیر اصولی دکل‌های مخابراتی موجب ایجاد آلودگی بصری و به هم ریختگی مبلمان شهری شده است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اضافه کرد: در موارد معدودی نیز به واسطه استقرار دکل مخابراتی در فضاهای غیراستاندارد، ایمنی و سلامت ساکنان همجوار دکل‌ها به مخاطره افتاده است؛ اجرای طرح تجمیع دکل‌های مخابراتی به زیباسازی محیطی و بهبود مبلمان شهری به صورت موثری کمک می‌کند.
رجاییان نصب دکل خاص و انحصاری توسط هر اپراتور در سطح شهر را کاملا غیرضروری دانست و بروز این مشکل را موجب اتلاف در استفاده از اراضی شهر مطرح کرد و ادامه داد: در کشورهای پیشرفته جهت کاستن از معایب تعدد دکل‌های مخابراتی، متولیان امور شهری و قانون‌گذاران حوزه ارتباطات سیار با استفاده از سرمایه بخش خصوصی نسبت به احداث دکل‌های زیباسازی شده مخابراتی که قابلیت میزبانی چندین اپراتور را دارد، اقدام می‌کنند.
وی اضافه کرد: با اتخاذ این سیاستگذاری از رشد بی‌رویه دکل‌های مخابراتی جلوگیری می‌شود و بعضا طبق آمارهای ارایه شده شصت درصد از تعداد دکل‌های جدید را کاهش داده‌اند. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به برخی از مهم‌ترین اهداف و نتایج مورد انتظار اجرای طرح نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از فناوری‌های جدید با هدف حرکت به سمت شهر ایده‌آل، بررسی وضعیت موجود استقرار سایت‌های مخابراتی و اتخاذ تصمیم برای برنامه‌ریزی‌های آتی، پیش‌بینی کاربری‌های متناسب با استقرار سایت‌های مخابراتی در طرح‌های تفصیلی شهر، اصلاح سیما و منظر شهری با ایجاد سازه‌های زیباسازی شده متناسب با بافت‌های پیرامونی برای سایت‌های مخابراتی و ایجاد انگیزه‌های وحدت رویه بین اپراتورهای مخابراتی در طراحی شبکه‌های ارتباطات و استقرار سایت‌های مخابراتی بخشی از اهداف و نتایج مورد انتظار اجرای طرح است.
رجاییان ادامه داد: همچنین صرفه‌جویی هزینه‌های اجرایی، عملیاتی، نگهداری و... سایت‌های مخابراتی از طریق استفاده مشترک از آنها توسط اپراتورهای مخابراتی، تامین شرایط لازم برای بهبود شبکه‌های ارتباطات مخابراتی، و حرکت به سوی کاهش سطح نگرانی‌های روانی شهروندان و افزایش رضایتمندی بیشتر آنان جزء مهم‌ترین اهداف این طرح است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.