کد خبر: ۷۹۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از کاهش تعداد دکل‌های مخابراتی در شهر مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد جواد رجاییان کلانشهر مشهد را پیشرو در تحقق شهر هوشمند مطرح کرد و اظهار داشت: شهر مشهد به عنوان یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای کشور، شایسته برخورداری از نمای شهری یکپارچه و همگون می‌باشد.
وی گفت: به موازات گسترش شبکه تلفن همراه طی دو دهه اخیر و افزایش تعداد دکل‌های مخابراتی اگر چه باعث بهره مندی شهروندان از امکانات و مزایای شبکه تلفن همراه شده است اما از سویی دیگر به واسطه فقدان نظارت و خلاء قانونی در زمینه کنترل توسعه شبکه موبایل، احداث غیر اصولی دکل‌های مخابراتی موجب ایجاد آلودگی بصری و به هم ریختگی مبلمان شهری شده است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اضافه کرد: در موارد معدودی نیز به واسطه استقرار دکل مخابراتی در فضاهای غیراستاندارد، ایمنی و سلامت ساکنان همجوار دکل‌ها به مخاطره افتاده است؛ اجرای طرح تجمیع دکل‌های مخابراتی به زیباسازی محیطی و بهبود مبلمان شهری به صورت موثری کمک می‌کند.
رجاییان نصب دکل خاص و انحصاری توسط هر اپراتور در سطح شهر را کاملا غیرضروری دانست و بروز این مشکل را موجب اتلاف در استفاده از اراضی شهر مطرح کرد و ادامه داد: در کشورهای پیشرفته جهت کاستن از معایب تعدد دکل‌های مخابراتی، متولیان امور شهری و قانون‌گذاران حوزه ارتباطات سیار با استفاده از سرمایه بخش خصوصی نسبت به احداث دکل‌های زیباسازی شده مخابراتی که قابلیت میزبانی چندین اپراتور را دارد، اقدام می‌کنند.
وی اضافه کرد: با اتخاذ این سیاستگذاری از رشد بی‌رویه دکل‌های مخابراتی جلوگیری می‌شود و بعضا طبق آمارهای ارایه شده شصت درصد از تعداد دکل‌های جدید را کاهش داده‌اند. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به برخی از مهم‌ترین اهداف و نتایج مورد انتظار اجرای طرح نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از فناوری‌های جدید با هدف حرکت به سمت شهر ایده‌آل، بررسی وضعیت موجود استقرار سایت‌های مخابراتی و اتخاذ تصمیم برای برنامه‌ریزی‌های آتی، پیش‌بینی کاربری‌های متناسب با استقرار سایت‌های مخابراتی در طرح‌های تفصیلی شهر، اصلاح سیما و منظر شهری با ایجاد سازه‌های زیباسازی شده متناسب با بافت‌های پیرامونی برای سایت‌های مخابراتی و ایجاد انگیزه‌های وحدت رویه بین اپراتورهای مخابراتی در طراحی شبکه‌های ارتباطات و استقرار سایت‌های مخابراتی بخشی از اهداف و نتایج مورد انتظار اجرای طرح است.
رجاییان ادامه داد: همچنین صرفه‌جویی هزینه‌های اجرایی، عملیاتی، نگهداری و... سایت‌های مخابراتی از طریق استفاده مشترک از آنها توسط اپراتورهای مخابراتی، تامین شرایط لازم برای بهبود شبکه‌های ارتباطات مخابراتی، و حرکت به سوی کاهش سطح نگرانی‌های روانی شهروندان و افزایش رضایتمندی بیشتر آنان جزء مهم‌ترین اهداف این طرح است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.