کد خبر: ۷۹۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
معاون بهداشت هلال احمر خبر داد
معاون بهداشت هلال احمر با اشاره به ظرفیت‌های هلال احمر با بیان اینکه عملیات بهداشتی و درمانی در هر نقطه‌ای از منطقه توسط واحدهای درمان اضطراری می‌تواند انجام گیرد، گفت: ارائه فعالیت‌های درمانی در 14 کشور در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن صفاریه در گفت‌وگو با خبرنگاران، در ارتباط با بازدید سیدهاشم، مدیر منطقه خاور میانه و شمال آفریقا فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از مرکز جامع توانبخشی با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: جمعیت هلال احمر سابقه ای 96 ساله دارد که زمان زیادی از این سال ها را به موضوع بهداشت، درمان و توانبخشی پرداخته است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به اینکه در 40سال اخیر  بر اساس سیاست‌ها و نظام کشوری، تولیت موضوع بهداشت، درمان و توانبخشی به وزارت بهداشت واگذار شده است، افزود: هلال احمر به واسطه قدمت خود نقش بسیار زیادی را در این زمینه در کشور ایفا می کند و از جمعیت‌های ملی توانمند در سطح دنیا است.

صفاریه خاطر نشان کرد: هلال احمر در موضوع بهداشت داخل کشور همکار و کمک رسان وزارت بهداشت در شرایط عادی و اضطراری است و در خارج از کشور نیز در فعالیت های بهداشتی، انجام پروژه ها و کمک به  تقویت زیرساخت های کشورهای میزبان را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر فعالیت های گسترده هلال احمر در زمینه درمان داخل کشور و ارایه فعالیت های درمانی در 14 کشور دنیا، گفت: هلال احمر امکانات درمانی بسیاری در استان های مختلف و همچنین زیرساخت های بسیار مناسبی را به منظور پاسخگویی به نیاز های بهداشتی و درمانی در حوادث دارد و به عنوان نخستین جمعیت هلال احمر در سطح دنیا، دارای تیم‌های پاسخ‌ اضطراری (ERU) عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به قدمت 55 ساله هلال احمر در زمینه توانبخشی کشور، عنوان کرد: غالب فعالیت ها در این حوزه بیشتر از نقش کمکی است که جمعیت های ملی در کشور خود ایفا می کنند و به نوعی این نقش تبدیل به تولیت شده است. هلال احمر ایران ضمن پیگیری سیاست های توسعه یابنده، حجم بالایی از نیازهای کشور در زمینه توانبخشی تامین می کند.

صفاریه گفت: هلال احمر با بهره مندی از تعداد زیادی داروخانه در سطح کشور علاوه بر کمک رسانی به نظام دارویی کشور، به نوعی پشتیبان تیم های درمان اضطراری هستند و با نگاهی انسان‌دوستانه به  افراد آسیب پذیر و کم درآمد خدمت رسانی می کنند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در این بازدید  به منظور افزایش همکاری ها و روابط پیشنهاداتی ارایه کرد و گفت: ما ظرفیت های بسیاری در جمعیت هلال احمر داریم و می‌توانیم مرکز آموزش و دپوی تجهیزات فدراسیون بین المللی صلیب سرخ در منطقه باشیم و همچنین با توجه به فعالیت کارخانه نساجی هلال احمر و تولیدات آن می توانیم پشتیبانی عملیات ما را در منطقه انجام دهیم.

صفاریه با تاکید بر اینکه هلال احمر می تواند انجام عملیات بهداشتی و درمانی را در هر نقطه ای از منطقه  توسط واحدهای درمان اضطراری خود انجام دهد، افزود: با توجه به فعالیت هلال احمر در 14 کشور دنیا و برخورداری از نیروهای مجرب می توانیم اجرای پروژه های ظرفیت سازی و ایجاد زیرساخت ها در این مناطق را به عهده بگیریم. تمام این پیشنهادات با حمایت های تکنیکالی و مالی فدراسیون عملی می شود و به این ترتیب هلال احمر می تواند به نوعی بازوی اجرایی فدراسیون در منطقه باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک منزل مسکونی در خیابان فلاح خبر داد و گفت: متاسفانه 4 تن دز این حادثه به شدت دچار سوختگی از نواحی مختلف بدن شده اند.
تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.