کد خبر: ۷۹۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
معاون بهداشت هلال احمر خبر داد
معاون بهداشت هلال احمر با اشاره به ظرفیت‌های هلال احمر با بیان اینکه عملیات بهداشتی و درمانی در هر نقطه‌ای از منطقه توسط واحدهای درمان اضطراری می‌تواند انجام گیرد، گفت: ارائه فعالیت‌های درمانی در 14 کشور در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن صفاریه در گفت‌وگو با خبرنگاران، در ارتباط با بازدید سیدهاشم، مدیر منطقه خاور میانه و شمال آفریقا فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از مرکز جامع توانبخشی با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: جمعیت هلال احمر سابقه ای 96 ساله دارد که زمان زیادی از این سال ها را به موضوع بهداشت، درمان و توانبخشی پرداخته است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به اینکه در 40سال اخیر  بر اساس سیاست‌ها و نظام کشوری، تولیت موضوع بهداشت، درمان و توانبخشی به وزارت بهداشت واگذار شده است، افزود: هلال احمر به واسطه قدمت خود نقش بسیار زیادی را در این زمینه در کشور ایفا می کند و از جمعیت‌های ملی توانمند در سطح دنیا است.

صفاریه خاطر نشان کرد: هلال احمر در موضوع بهداشت داخل کشور همکار و کمک رسان وزارت بهداشت در شرایط عادی و اضطراری است و در خارج از کشور نیز در فعالیت های بهداشتی، انجام پروژه ها و کمک به  تقویت زیرساخت های کشورهای میزبان را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر فعالیت های گسترده هلال احمر در زمینه درمان داخل کشور و ارایه فعالیت های درمانی در 14 کشور دنیا، گفت: هلال احمر امکانات درمانی بسیاری در استان های مختلف و همچنین زیرساخت های بسیار مناسبی را به منظور پاسخگویی به نیاز های بهداشتی و درمانی در حوادث دارد و به عنوان نخستین جمعیت هلال احمر در سطح دنیا، دارای تیم‌های پاسخ‌ اضطراری (ERU) عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی با اشاره به قدمت 55 ساله هلال احمر در زمینه توانبخشی کشور، عنوان کرد: غالب فعالیت ها در این حوزه بیشتر از نقش کمکی است که جمعیت های ملی در کشور خود ایفا می کنند و به نوعی این نقش تبدیل به تولیت شده است. هلال احمر ایران ضمن پیگیری سیاست های توسعه یابنده، حجم بالایی از نیازهای کشور در زمینه توانبخشی تامین می کند.

صفاریه گفت: هلال احمر با بهره مندی از تعداد زیادی داروخانه در سطح کشور علاوه بر کمک رسانی به نظام دارویی کشور، به نوعی پشتیبان تیم های درمان اضطراری هستند و با نگاهی انسان‌دوستانه به  افراد آسیب پذیر و کم درآمد خدمت رسانی می کنند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در این بازدید  به منظور افزایش همکاری ها و روابط پیشنهاداتی ارایه کرد و گفت: ما ظرفیت های بسیاری در جمعیت هلال احمر داریم و می‌توانیم مرکز آموزش و دپوی تجهیزات فدراسیون بین المللی صلیب سرخ در منطقه باشیم و همچنین با توجه به فعالیت کارخانه نساجی هلال احمر و تولیدات آن می توانیم پشتیبانی عملیات ما را در منطقه انجام دهیم.

صفاریه با تاکید بر اینکه هلال احمر می تواند انجام عملیات بهداشتی و درمانی را در هر نقطه ای از منطقه  توسط واحدهای درمان اضطراری خود انجام دهد، افزود: با توجه به فعالیت هلال احمر در 14 کشور دنیا و برخورداری از نیروهای مجرب می توانیم اجرای پروژه های ظرفیت سازی و ایجاد زیرساخت ها در این مناطق را به عهده بگیریم. تمام این پیشنهادات با حمایت های تکنیکالی و مالی فدراسیون عملی می شود و به این ترتیب هلال احمر می تواند به نوعی بازوی اجرایی فدراسیون در منطقه باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.