کد خبر: ۷۹۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت مطرح کرد
معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه برخی بسته‌های طرح تحول سلامت برای پزشکان کمرنگ تر شده است، گفت:طرح تحول سلامت غروب نکرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی اکبر حقدوست معاون برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت در نخستین نشست از مجموعه نشست‌های موضوعی نظام سلامت، اظهارداشت: سیستم سلامت ایران بیمار است و به راحتی درمان نمی‌شود و البته به طور کلی اوضاع نظام‌های سلامت دنیا خوب نیست که بتوانند خدمات بهتر درمانی ارائه دهند.

حقدوست افزود: ما برای آینده برنامه ریزی می‌کنیم که براساس تجربیات گذشته‌ها است، همچنین دنیا به شدت در حال تغییرات بوده و یکی از سوالات این است که آیا نرم افزارها در آینده جای پزشکان را می‌گیرند؟

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت ادامه داد: سرعت آنقدر بالا رفته است که در برخی موارد در حال درجا زدن هستیم  و ضرورت آموزش‌های ITامری ضروری است. ما با یک انقلاب بزرگ در حوزه پزشکی خواهیم بود و آمادگی مواجه با آن را نداریم.

حقدوست از آغاز انجام جراحی‌های با ربات کشور خبر داد و اعلام کرد: در آینده چنین خدماتی بسیار رشد خواهد کرد و می‌طلبد در این حوزه توجه بسیار شود و در حوزه پزشک خانواده به این مسئله پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: ما یک دردهای اجتماعی داریم از جمله اینکه به صورت تیمی نمی‌توانیم کار کنیم، مستند نمی‌توانیم کار نمی‌کنیم، و بلند مدت نیز نمی‌توانیم برنامه ریزی کنیم و اگر سه و چهار نفر بخواهند با هم کار کنند دچار مشکل می‌شوند که در وزارت بهداشت نیز این مشکل وجودی دارد.

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت افزود: باید همانطور که جامعه پزشکی منافع صنفی خود را لحاظ می‌کند به فکر منافع سلامت کشور نیز باشند البته برنامه‌های موثری در این راستا انجام گرفته و در دستور کار است.

حقدوست در ادامه یاد آورشد: طرح تحول سلامت غروب نکرده است، البته برخی بسته‌های طرح تحول سلامت برای پزشکان کمرنگ تر شده که کمبود مالی دلیل آن بوده است.

 وی گفت: وزیر بهداشت در دوره جدید معاونان خود را از منتقدین این طرح انتخاب کردند ولی با این وجود روح طرح تحول سلامت با ارائه راهکارهایی حفظ شده است که مهمترین آن این است که فشار مالی سلامت به مردم نیاید و هر چه این هدف را دنبال کند همان طرح تحول سلامت است.

معاون برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: مدل ویزیت در ایران اصلاح می‌شود و تا نیمه سال‌جاری این تغییرات مشهود خواهد شد، به طوری که ویزیت‌ها از پزشک عمومی به متخصص از طریق نظام ارجاع و پزشک خانواده صورت می‌گیرد.
برچسب ها: شهرفردا ، ربات ، جراحی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.