کد خبر: ۷۹۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
برخی از شهروندان از نحوه نوبت دهی سامانه ثبت احوال برای دریافت کارت ملی هوشمند ناراضی هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سامانه سازمان ثبت احوال با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند و تکمیل ظرفیت پذیرش تا پایان مرداد ماه،  اقدام به نوبت دهی برای شهریور ماه می کند.

این سامانه برای هر متقاضی یک روز را برای مراجعه مشخص می کند و چنانچه متقاضی در روز تعیین شده برای تشکیل پرونده و یا دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکند، نوبت دهی بعدی ماه های آینده خواهد بود .

بر این اساس و با عنایت به اینکه فقط یک روز برای مراجعه متقاضیان تخصیص می یابد، بیشتر آنها از این روند ناراضی هستند و در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اعلام کردند که چون نوبت اعلام شده مربوط به دو ماه آینده است، نمی توان برای حضور قطعی در روز مشخص شده برنامه ریزی کرد و ممکن است در آن روز امکان حضور در مراکز ثبت احوال میسر نباشد. متقاضیان همچنین اعلام کردند بهتر آن بود تا ثبت احوال به جای یک روز، یک بازه زمانی را برای مراجعه متقاضیان تعیین می کرد .

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به مشکل ایجاد شده گفت: چون نوبت دهی بطور سیستمی است، نمی توان بازه زمانی برای مراجعین تعیین کرد و حتی المقدور باید متقاضیان برای حضور قطعی در زمان تعیین شده اقدام و تلاش کنند.

وی احتمال حضور اکثر متقاضیان در یک روز از بازه زمانی را علت دیگر مخالفت با این پیشنهاد دانست و گفت: ممکن است بیشتر متقاضیان در یک روز مراجعه کنند و یک روز از بازه معین تعداد اندکی مراجعه کننده داشته باشیم؛ بر این اساس به دلیل ازدحام امکان خدمت دهی مناسب وجود نخواهد داشت.
برچسب ها: کارت ملی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک منزل مسکونی در خیابان فلاح خبر داد و گفت: متاسفانه 4 تن دز این حادثه به شدت دچار سوختگی از نواحی مختلف بدن شده اند.
تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.