کد خبر: ۷۹۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
برخی از شهروندان از نحوه نوبت دهی سامانه ثبت احوال برای دریافت کارت ملی هوشمند ناراضی هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سامانه سازمان ثبت احوال با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند و تکمیل ظرفیت پذیرش تا پایان مرداد ماه،  اقدام به نوبت دهی برای شهریور ماه می کند.

این سامانه برای هر متقاضی یک روز را برای مراجعه مشخص می کند و چنانچه متقاضی در روز تعیین شده برای تشکیل پرونده و یا دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکند، نوبت دهی بعدی ماه های آینده خواهد بود .

بر این اساس و با عنایت به اینکه فقط یک روز برای مراجعه متقاضیان تخصیص می یابد، بیشتر آنها از این روند ناراضی هستند و در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اعلام کردند که چون نوبت اعلام شده مربوط به دو ماه آینده است، نمی توان برای حضور قطعی در روز مشخص شده برنامه ریزی کرد و ممکن است در آن روز امکان حضور در مراکز ثبت احوال میسر نباشد. متقاضیان همچنین اعلام کردند بهتر آن بود تا ثبت احوال به جای یک روز، یک بازه زمانی را برای مراجعه متقاضیان تعیین می کرد .

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به مشکل ایجاد شده گفت: چون نوبت دهی بطور سیستمی است، نمی توان بازه زمانی برای مراجعین تعیین کرد و حتی المقدور باید متقاضیان برای حضور قطعی در زمان تعیین شده اقدام و تلاش کنند.

وی احتمال حضور اکثر متقاضیان در یک روز از بازه زمانی را علت دیگر مخالفت با این پیشنهاد دانست و گفت: ممکن است بیشتر متقاضیان در یک روز مراجعه کنند و یک روز از بازه معین تعداد اندکی مراجعه کننده داشته باشیم؛ بر این اساس به دلیل ازدحام امکان خدمت دهی مناسب وجود نخواهد داشت.
برچسب ها: کارت ملی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

پرچم حرم حضرت معصومه (س) در شب میلاد خجسته و با سعادت کریمه اهل بیت(ع) تعویض و آیین نقاره زنی خادمان در آن آستان مقدس برگزار شد.
موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

سونامی گرانی که از چندماه گذشته بازار داخلی ایران را درنوردیده و سر از همه زیربخش های اقتصادی نیز درآورده حالا به تایید بانک مرکزی نیز رسیده و خبر از رشد 30 تا 80 درصدی قیمت کالاهای اساسی و سفره غذایی مردم دارد.