کد خبر: ۷۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
در شورای شهر قزوین
تعرفه عملیات آماده‌سازی اراضی و معابر شهری در سال 97 در شورای اسلامی شهر قزوین مصوب شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که امروز با حضور اعضا در سالن جلسات این شورا برگزار شد، لایحه آماده‌سازی اراضی و معابر شهری مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه فرج‌الله فصیحی‌رامندی عضو شورای شهر قزوین  بیان کرد: در کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین تعرفه عملیات آماده‌سازی اراضی شهری با کاربری آموزشی 40 هزار ریال، فرهنگی، 40 هزار ریال، اداری 75 هزار ریال، ورزشی، 120 هزار ریال، تجاری 745 هزار ریال، کارگاهی و انبار 600 هزار ریال، صنعتی 400 هزار ریال، مسکونی و شهرک دانش فاز 2 و 3، 345 هزار ریال تصویب شده است.

وی ابراز کرد: همچنین نواحی منفصل شهری 60 هزار ریال، بهداشتی درمانی 40 هزار ریال و فاز یک دانش و باغ ویلاها 75 هزار ریال، تعاونی مسکن نه‌گانه و عظیمیه 660 هزار ریال، گردشگری و هتل 200 هزار ریال و تجاری مسکونی و سایر کاربری‌های مختلط به استثناء 10 درصد تجاری و خدمات محله‌ای 550 هزار ریال تعیین شده است.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: هزینه آماده‌سازی برای همه زمین‌هایی که در اثر توسعه و الحاق به شهر و یا نواحی منفصل شهری است این هزینه‌های دریافتی توسط شهرداری از شهروندان قزوینی باید طبق قانون مصوبه شورا داشته باشد.

در ادامه جلسه محسن حق‌شناس بیان کرد: اماکن کارگاهی و انبار دو تعریف و کارکرد جداگانه دارند به همین دلیل باید از یکدیگر جدا شوند و در ردیف‌های خاص خود قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: تعرفه آماده‌سازی اراضی مسکونی و شهرک دانش فاز دو و سه زیاد است و باید با هدف ارائه تسهیلات به شهروندان قزوینی کاهش یابد.

در ادامه جلسه سیده منیره قوامی بیان کرد: در سال‌های 95 و 96 بهای خدمات آماده‌سازی زمین‌هایی با کاربری‌های متفاوت توسط معاونان مربوطه شهرداری تعیین شده که این روند قانونی نبوده است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: اگر چنین مواردی وجود دارد به شورای اسلامی شهر قزوین گفته شود تا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به بهای خدمات آماده‌سازی زمین‌ها ابراز کرد: باید این بها در واحدهای مسکونی و شهرک دانش فاز دو و سه مبلغ کمتری باشد تا شهروندان برای این آماده‌سازی تشویق شوند.

*تعیین بهای خدمات شهری به شورا ارائه شود

در ادامه جلسه مهدیه سادات قافله‌باشی بیان کرد: باید تعیین بهای خدمات شهری به شهروندان به شورای اسلامی شهر قزوین ارائه شود تا دریافت چنین بهایی از شهروندان قزوینی وجهه قانونی به خود بگیرد.

وی ابراز کرد: تعیین بهای خدمات آماده‌سازی دو سال است به شورا ارائه نشده و این اقدام اشتباهی بوده و باید هر ساله با توجه به اینکه این موضوع بار مالی و بحث زیادی دارد، به این نهاد تقدیم شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: هر ساله باید لایحه شهرداری در تعیین بهای آماده‌سازی اماکن سر موعد به شورا ارائه شود تا تصمیمات لازم در خصوص بهای جدید اتخاذ کرد.

سعید دقیقی عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز اظهار کرد: بهای هزینه آماده‌سازی اراضی شهری شهرک دانش فاز دو و سه بالا است و باید عدد تعیین شده معقول‌تر شود به همین دلیل این عدد کاهش یابد.

همچنین احد چگینی عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: بهای آماده‌سازی مناطق منفصل شهری کم باشد زیرا مردمی که ساکن در این منطقه هستند از نظر درآمد مالی در مضیقه هستند.

در این جلسه گفته شد، تعاونی مسکن نه‌گانه و عظیمیه که بالای اتوبان قزوین است پستی و بلندی زیاد دارد به همین دلیل حجم خاکبرداری بالاست و هزینه بالایی برای آماده‌سازی زمین‌های این منطقه نیاز است.

حجم عملیات خاکبرداری در منطقه سه شهرداری قزوین 30 سانت است ولی در تعاونی مسکن نه‌گانه و عظیمیه یک متر و 20 سانت است به همین دلیل بهای تعرفه عملیات آماده‌سازی در این تعاونی بالا است.

بهای آماده‌سازی زمین‌ها براساس عملیات خاکبرداری تعیین شده است به همین دلیل برخی زمین‌ها عددهای بیشتری به اراضی دیگر دارد.

گفتنی است: لایحه شهرداری در رابطه با تعرفه عملیات آماده‌سازی اراضی و معابر شهری در سال 97 با اعمال تغییرات با توجه به نظرات اعضای شورای اسلامی شهر قزوین مصوب شد.

هزینه اراضی باغ ویلاها از 75 هزار ریال به 100 هزار 100 هزار ریال افزایش یافت و زمین‌های کارگاهی و انبار نیز مانند صنعتی 400 هزار ریال شد و ورزشی هم همانند فرهنگی و آموزشی 40 هزار ریال تعیین شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.