کد خبر: ۷۹۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۵
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: کاهش ۱۰ درصدی برق مصرفی مشترکان، تاثیر بسزایی بر حجم خاموشی‌ها خواهد گذاشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی‌مراد مرادی‌مجد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در کرمانشاه، اظهار داشت: برق یکی از انرژی‌های ارزشمند است که همه ساله برای تولید و توسعه آن، کشور هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه اهمیت صرفه‌جویی حامل‌های انرژی به ویژه انرژی برق به دلیل خشکسالی‌های اخیر دوچندان شده است، گفت: افزایش مصرف و وجود الگوهای نامناسب، مصرف و تولید را با چالش‌های مواجه می‌کند.

وی با تاکید به توجه به مقوله مدیریت مصرف، ادامه داد: مصرف بهینه علاوه بر یاری رساندن به چرخه تولید و مدیریت، سبب اصلاح الگوی مصرف مشترکان می‌شود.

مرادی‌مجد پیک مصرف برق در تابستان در طول شبانه‌روز را از ساعت 13 تا 17 بعدازظهر و 19 تا 22 شب اعلام کرد و افزود: یکی از راهکارهای اخیر برای کاهش مصرف برق در ساعات پیک، تغییر ساعات کاری ادارات بوده است.

این مسؤول تصریح کرد: روز شنبه، 16 تیرماه روز نخست اجرای این مصوبه حدود 30 مگاوات کاهش مصرف نسبت به شنبه هفته گذشته در استان داشتیم.

وی مصرف استان کرمانشاه در پیک سال گذشته را 70 مگاوات عنوان کرد و گفت: نیاز به کاهش 10 درصدی داریم که کمک و همراهی شهروندان در این زمینه تاثیر بسزایی بر حجم خاموشی‌ها خواهد گذاشت.

مرادی‌مجد به بسیج امکانات و همکاری جامع دستگاه‌های اجرایی برای حذف مصارف غیرضروری و لزوم مدیریت مصرف انرژی به ویژه انرژی برق تاکید کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.