کد خبر: ۷۹۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
مدیر فنی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج خبر داد
مدیر فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب که به دلیل فرار از گرما و تشنگی به محیط شهری پناه می‌آورند، جفت‌گیری و در یک مرکز میان حلقه دره ساماندهی خواهند شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مینو غلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران  استان البرز در کرج، گفت: جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب و ولگرد  در دستور کار سازمان پسماند مدیریت شهری قرارگرفت واین معضل بزودی با تلاش متولیان این بخش حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب در فصل تابستان از گرمای زیاد و تشنگی به دنبال جایی برای خنگ شدن هستند و باهدف فرار از گرمابه یک محیط مشترک پناه می‌برند که این مسئله برای شهروندان برخی از نقاط  و بوستان‌ها، مشکلاتی را به وجود آورده است.

مدیر فنی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج افزود: جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب با توجه به گرمی هوا فوریت دارد و در همین راستا، پناهگاهی در مرکز حلقه دره برای نگهداری از سگ‌های ولگرد راه‌اندازی شده است.

غلامی یادآور شد: سگ‌های مذکور، طی دو مرحله پرتاب تیر با سرنگ بیهوشی و یا جفت‌گیری جمع‌آوری‌شده و البته این روش با مشکلاتی مواجه است که باید برای رفع آن تدابیر احتمالی اندیشیده شود.

وی زمان‌بر بودن روش پرتاب تیر بیهوشی را یکی از معضلات این روش اعلام کرد و گفت: با پرتاب تیر بسیاری از سگ‌ها فرار می‌کنند و تعداد محدودی از گله سگ‌های ولگرد جمع‌آوری خواهند شد.

به گفته مدیر فنی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج درروش جفت‌گیری سگ‌ها، یک حلقه به دور گردن سگ بی‌صاحب انداخته می‌شود که حیوان را بدون هیچ آسیبی تحت کنترل درمی‌آورند ولی این روش مورد اعتراض است.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکیپ جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب از ساعت 7 صبح تا 19 عصر هرروز فعالیت  خواهند کرد و اجرای این کار یکی از اولویت‌های سازمان پسماند شهرداری کرج است.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.