کد خبر: ۷۹۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان شرقی:
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: ۷۰ تا ۹۰ درصد منابع آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که حجم بسیار قابل توجهی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رامین نیکان فر در گفتگو با خبرنگاران ابراز داشت: ۷۰ تا ۹۰ درصد منابع آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که یک حجم بسیار بزرگ و قابل توجهی است.

وی افزود: استفاده از روش های نوین آبیاری در کشور و استان هدف گذاری شده اما برخی شرایط باعث کندی این روند در استان آذربایجان شرقی شده است.

نیکان فر بر ضرورت مکانیزه شدن کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: باید هم در مراحل کاشت و داشت از تجهیزات کشاورزِی استفاده کنیم و هم از روش های آبیاری تحت فشار و مکانیزه بهره مند شویم.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش میزان بارش ها عنوان کرد: باید از مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی کنیم تا در سفره های زیرزمینی کمبود آب نداشته باشیم چرا که ممکن است در سال های آتی، مشکل کمبود آب حادتر شود.

وی همچنین تصریح کرد: بیشتر اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی به صورت سنتی آبیاری می شود که باید روش های سنتی بهبود یافته و در آماده سازی زمین و مراحل کشت نیز اقداماتی صورت بگیرد تا باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف آب شود.

نیکان فر در پایان اظهار داشت: ستاد هماهنگی استفاده از آبیاری مکانیزه در بخش کشاورزی در استان آذربایجان شرقی تشکیل شود و مصوبات آن برای تمام دستگاه ها لازم الاجرا باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.