کد خبر: ۷۹۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان شرقی:
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: ۷۰ تا ۹۰ درصد منابع آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که حجم بسیار قابل توجهی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رامین نیکان فر در گفتگو با خبرنگاران ابراز داشت: ۷۰ تا ۹۰ درصد منابع آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که یک حجم بسیار بزرگ و قابل توجهی است.

وی افزود: استفاده از روش های نوین آبیاری در کشور و استان هدف گذاری شده اما برخی شرایط باعث کندی این روند در استان آذربایجان شرقی شده است.

نیکان فر بر ضرورت مکانیزه شدن کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: باید هم در مراحل کاشت و داشت از تجهیزات کشاورزِی استفاده کنیم و هم از روش های آبیاری تحت فشار و مکانیزه بهره مند شویم.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش میزان بارش ها عنوان کرد: باید از مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی کنیم تا در سفره های زیرزمینی کمبود آب نداشته باشیم چرا که ممکن است در سال های آتی، مشکل کمبود آب حادتر شود.

وی همچنین تصریح کرد: بیشتر اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی به صورت سنتی آبیاری می شود که باید روش های سنتی بهبود یافته و در آماده سازی زمین و مراحل کشت نیز اقداماتی صورت بگیرد تا باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف آب شود.

نیکان فر در پایان اظهار داشت: ستاد هماهنگی استفاده از آبیاری مکانیزه در بخش کشاورزی در استان آذربایجان شرقی تشکیل شود و مصوبات آن برای تمام دستگاه ها لازم الاجرا باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.