کد خبر: ۷۹۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵
سرپرست اداره میراث فرهنگی آبیک بیان کرد
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک با اشاره به شناسایی حدود 80 اثر در این شهرستان گفت: 6 اثر برای ثبت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان قزوین ارسال شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،کبری کشاروزیان در آبیک اظهار داشت: در زمینه احداث هتل، مجتمع چند منظوره و میهمان‌پذیر درخواست‌های بسیار زیادی به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک ارسال شده است.

وی افزود:کارهای اداری سه میهمان‌پذیر در شهرستان آبیک انجام شد و مدارک آنها به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری استان قزوین ارسال شده و در مرحله صدور موافقت اصولی یا مجوز قرار دارند که با تایید این موضوع، سرمایه‌گذاران نسبت به احداث میهمان‌پذیر، اقدام کنند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک ادامه داد: یکی از سرمایه‌گذاران هم درخواست احداث هتل در شهرستان آبیک داده است که پرونده آن در مرحله أخذ موافقت اصولی قرارداد و کار نهایی آن هم دریافت تسهیلات است که با أخذ موافقت اصولی نسبت به تحقق این مهم، اقدام می‌کند.

کشاورزیان اضافه کرد: یکی دیگر از سرمایه‌گذاران هم به احداث میهمان‌پذیر اقدام کرده که به دلیل مساحت کم، مجوز میهمان‌پذیر به وی داده نمی‌شود که مقرر شده در قالب مسافرخانه مقرر شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین مجوز صادر شود که مدارک این میهمان‌پذیر به استان ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بازدیدهای انجام شده از روستاهای شهرستان آبیک حدود 80 اثر شناسایی شده که پرونده 6 اثر کامل شده و به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ارسال شده تا برای انجام کارهای ثبتی سازمان  میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور ارسال شود.

این مسؤول تصریح کرد: پرونده مابقی آثار شناسایی شده در مرحله تکمیل قرار دارد که برای ارسال اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین نیاز است گروه‌های متخصص برای نقشه‌برداری و تعیین قدمت آثار در شهرستان آبیک حضور یابند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک افزود: پس از تکمیل پرونده آثار شناسایی شده، آنها به اداره کل میراث فرهنگی ارسال می‌شود تا برای ثبت به سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال شود.

کشاورزیان ادامه داد: 6 آثار شناسایی شده شهرستان آبیک که پرونده آنها تکمیل و به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ارسال شده شامل دو مورد تپه در روستای قشلاق، یک تپه در روستای یانس‌آباد و یک تپه در روستای فالیزان است.

*شناسایی دو درخت چنار کهنسال

 

وی اضافه کرد: درخت چنار در روستای زیاران و درخت چنار روستای توداران از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک هم شناسایی شده‌اند و برای ثبت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرونده این دو درخت به استان ارسال شده است.

این مسؤول اذعان کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات کارآ 13 مورد در حوزه صنایع دستی و 10 مورد در حوزه گردشگری پرونده تشکیل شده است که از نظر اعتباری 50 درصد در مرحله معرفی به بانک قرار دارند و مابقی طرح‌ها در کارگروه شهرستان آبیک بررسی شده و برای تایید نهایی به استان قزوین ارسال شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک افزود: یکی از طرح‌های صنایع دستی در زمینه صنایع دستی چوبی است که مبلغ آن پنج میلیارد ریال بوده و به مرحله پرداخت رسیده است و در روستای ناصرآباد فعالیت خواهد کرد.

کشاورزیان ادامه داد: در زمینه گردشگری هفت طرح بزرگ گردشگری در شهرستان آبیک تعریف شده است.

وی اضافه کرد: از آثار شناسایی شده شهرستان آبیک می‌توان به بناها، تپه‌ها و تعدادی درخت کهنسال و قدیمی اشاره کرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در زمینه میراث فرهنگی در مرحله نخست آثار و بناها و تپه‌های تاریخی از گذشته به ارث گذاشته شده شناسایی می‌شود و در مرحله دوم کارهای اداری و نقشه‌برداری برای ثبت از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ارسال می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.