کد خبر: ۷۹۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین خبر د اد
رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: به زودی گرمخانه بانوان با تجهیز یک ساختمان در قزوین ایجاد می‌شود.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدیه سادات قافله‌باشی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: مسؤولان شهرداری قزوین در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی گرمخانه بانوان را احداث می‌کنند.

وی افزود: گرمخانه بانوان به منظور ارائه خدمات سرپناه شبانه به بانوان بی‌خانمان، بی‌سرپرست و بدسرپرست با مدیریت شهرداری و همکاری اداره کل بهزیستی استان قزوین ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: با توجه به عدم فضای مناسب در املاک موجود شهرداری یک ساختمان به مبلغ 250 میلیون ریال رهن و ماهیانه 20 میلیون ریال به منظور ایجاد گرمخانه بانوان در نظر گرفته شده است.

این عضو شورا اظهار کرد: شهرداری قزوین با توجه به اهتمام اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در مسائل رفاهی و کاهش اسیب‌های اجتماعی درخواست انجام ایجاد گرمخانه را دارد.

در این جلسه شهرداری برای تامین اعتبارات لازم برای تجهیز و راه‌اندازی گرمخانه در لایحه خود عنوان کرده که از محل ماده 17 انجام شود.

بعد از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای اسلامی شهر قزوین مقرر شد ایجاد گرمخانه بانوان از ماده 17 صورت نگیرد بلکه از بودجه سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین تامین شود.

در ادامه جلسه لایحه کمک به کارکنان بازنشسته شهرداری قزوین مورد بررسی قرار گرفت در این لایحه آمده است طی ماه مبارک رمضان 300 هزار تومان به کارکنان این نهاد کمک شد ولی به بازنشستگان انجام نشد.

فرج‌اله فصیحی‌رامندی در خصوص لایحه یاد شده بیان کرد: شهرداری قزوین با توجه به درخواست کانون بازنشستگی در نظر دارد به 250 بازنشسته کشوری 300 هزار تومان پرداخت کند که این کمک‌رسانی از طریق ماده 16 انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: همانگونه که به کارکنان شهرداری قزوین خدمات‌رسانی می‌شود باید به بازنشتگان مجموعه مدیریت شهری نگاه ویژه کرد.

اعضای شورای اسلامی شهر قزوین بعد از بیان نقطه نظرات، مصوب کردند که کمک به بازنشستگان از محل خدمات رفاهی کارکنان پرداخت شود و از ماده 16 نباشد.

گفتنی است: در این جلسه حکمت‌الله داودی رئیس و سایر اعضای شورای اسلامی شهر قزوین از جمله زهرا یوسفی، مهدی عبدالرزاقی و احد چگینی حضور داشتند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.