کد خبر: ۷۹۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تصمیم گیری برای فعالیت ۱۰ رسته شغلی پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فرهاد افشار با اشاره به تعاملات مشترک شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با مناطق ۲۲گانه شهر تهران گفت: باید به سمت اثربخشی کارها در مجموعه مدیریت شهری حرکت کنیم تا بیش از گذشته شاهد رضایتمندی شهروندان باشیم.
 
وی با اشاره به بحث توسعه پایدار در شهر تهران افزود: موضوعی که در توسعه پایدار اهمیت دارد، توجه به انسان به عنوان هدف اصلی است؛ چرا که انسان ها مستحق برخورداری از یک زندگی سالم و خلاق در هماهنگی با طبیعت هستند.. موضوع دیگر در توسعه پایدار بحث تعهد حاکمیت ها در ارتباط با مسائل محیط زیستی است تا نسل های آینده در بهره برداری از محیط زیست دچار مشکل نشوند.
 
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان این که اگر شهروندان در امور زندگی روزمره خود مشارکت نداشته باشند،توسعه پایدار در شهر تهران به وجود نخواهد آمد، یادآور شد: این در حالی است که اگر بانوان نیز در این موضوع مشارکت نداشته باشند، توسعه پایدار به سرانجام نخواهد رسید.
   
وی با بیان این که در رویکرد جدید می باید علاوه بر پویایی شهر دسترسی شهروندان به خدمات شغلی در کوتاه ترین بازه زمانی و مکانی صورت گیرد، افزود: باید باتوجه به مولفه های توسعه پایدار در مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی؛ مدیران شهری الزامات و ضوابطی را تعریف کنند که با رعایت این الزامات در نهایت تمام صنوف بتوانند در شهر فعالیت داشته باشند.
 
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر درباره اینکه امروز در کشورهای پیشرفته شاهد حضور صنایعی هستیم که از آلاینده ترین و مشکل سازترین صنایع محسوب می شوند، اظهار کرد: اما به واسطه رعایت این الزامات در سطح شهر فعالیت می کنند. به عنوان نمونه در کشور آلمان کارخانه تفکیک زباله در کنار رودخانه راین و مرکز این شهر واقع شده است.
 
وی با اشاره به چالش های  انتقال صنایع آلاینده به خاورشهر و چرمشهر گفت: امروز در مناطق ۱۵ و ۲۰ برای دسترسی بهتر شهروندان مرتبا مسیرهای ورودی شهر تهران تعریض می شود؛ اما باز شاهد ترافیک سنگین این مسیرها هستیم به اضافه ی این که با توجه به آلاینده بودن صنایع و یکپارچگی زمین عملا آلودگی را به نقطه ی دیگر شهر انتقال دادیم. در دوره جدید مدیریت شهری به دنبال این هستیم که رویکردهای این چنینی اصلاح  شود.
 
افشار در خصوص تصمیم گیری برای ۱۰ رسته شغلی در شهر تهران خاطرنشان کرد: با بررسی شکایات ثبت شده شهروندان در سنوات گذشته و فراوانی مشاغل موجود، به این نتیجه رسیدیم که در اسرع وقت الزامات حضور ۱۰ رسته ی شغلی را تدوین و به مناطق جهت اجرا ابلاغ کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.