کد خبر: ۷۹۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
مدیرکل منابع طبیعی استان البرز هشدار داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: با توجه به گرم شدن هوا، احتمال آتش‌سوزی در مراتع استان البرز قوت گرفته است و برای همین از مردم می خواهیم مراقب محیط‌زیست باشند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حامد فرضی در گفت‌وگو با خبرنگاران استان البرز در کرج، گفت: با توجه به گرم شدن هوا و وجود پوشش گیاهی خشک و متراکم در اطراف شهرها، روستاها و عرصه‌های جنگلی و مرتعی؛ لازم است مردم و دوستداران طبیعت به نحوی عمل کنند که به مراتع استان آسیبی وارد نشود.

وی بابیان اینکه در این فصل احتمال وقوع آتش‌سوزی بیش از سایر فصل‌ها قوت می‌گیرد، اظهار کرد: از افرادی که به دامان طبیعت می‌روند می خواهیم از روشن کردن آتش به هر عنوان در مناطق مرتعی و جنگلی، جداً خودداری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز ادامه داد: همچنین تقاضا میکنیم درصورتی‌که افراد مجبور به روشن کردن آتش شدند با رعایت فاصله از درختان به اینکار اقدام کنند و اطراف محل موردنظر را از گیاهان علوفه‌ای خشک‌شده پاک نمایند تا خاکستر آتش تشدید نشود.

فرضی بیان کرد: از باغداران نیز خواهشمندیم در راستای حفظ اراضی از آتش زدن بقایای گیاهی زمینهای خود تحت هر عنوانی خودداری نمایند.

به گفته وی روشن شدن آتش آن‌هم درزمانی که باد می‌وزد بسیار خطرناک است و احتمال بروز آتش سوزی را افزایش می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز در پایان خطاب به شهرداری و دهیاری‌های سطح استان گفت: خواهشمندیم از آتش زدن زباله‌ها خودداری نموده و در صورت اقدام به این کار پوشش گیاهی اطراف زباله را به عرض 10 متر پاکسازی نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.