کد خبر: ۷۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
به بهانه ۱۵ تیرماه روز تصویب پرچم جمهوری اسلامی ایران؛ پرچم صحن شورای شهر طی مراسمی به همت شهرداری منطقه ۱۳ تعویض شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم پیام حق شناس رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بدین مناسبت را قرائت کرد.

متن پیام حق شناس بدین شرح است:
لحظه ای که آهنگ و سرود ملی نواخته ‌و پرچم زیبای کشورمان به اهتزاز در می آید شور و شوق و احساس عجیبی سراسر وجودمان را در بر می گیرد.

این حس، حسی ملی است نه رنگ می‌شناسد، نه زبان، نه قومیت می‌شناسد، نه مکان و هر آنکس که خود را ایرانی می‌داند این حس را با همه وجودش تجربه کرده است.

پرچم ملی ما نماد ملیت ما و جان بخش روح ملی ما است این پرچم تاریخی کهن و پرفرازو نشیب دارد.

سرمایه‌ای عظیم و میراث مشترک ملت ماست از زمان هخامنش تا درفش کاویانی و امروز در جمهوری اسلامی ایران این پرچم همیشه سرافراز بوده و به غیرت ایران و ایرانی تا ابد سرافراز خواهد ماند.

امروز به بهانه سالگشت تصویب پرچم در ۱۵ تیرماه و روز پرچم در ١٤ مرداد بازگشتی می‌کنیم به حرمت و عظمت این پرچم در نزد یک ملت.
شاید آنگونه که باید نقش و جایگاه پرچم در زندگی روزمره و جاری ما مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

در ایران هیچ نهاد و سازمانی بعنوان متولی پرچم وجود ندارد اکثر خانه‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌های ما نشانی از پرچم ملی در خود ندارد و پرچم در ایران بیش از آنکه مردمی باشد دولتی شده است.

امروز در شرایطی که سرمایه های اجتماعی کشور رو به افول گذاشته و انسجام فرهنگی ما کمرنگ شده و فضای سیاسی کشور ملتهب است. امروز که دشمنان این ملت و این مرز و بوم در منطقه و جهان به کمین نشسته اند و خواب و رویای شکستن غرور این ملت را در سر می پرورانند، جای آن دارد که در جای جای این سرزمین و خانه به خانه این کشور هر روز و هرساعت و هرثانیه بارها و بارها پرچم ایران برافراشته شود و گرد آن روح وحدت ملی و عشق به میهن اسلامی دمیده شود.

جشن پرچم امسال به همت شهرداری تهران و با طلیعه داری شهرداری منطقه١٣ از ١٢فروردین آغازشده است و این جشن در ٤مرحله در تلاش است تا در مساجد، مدارس،فروشگاهها و خانه های شهر تهران فرهنگ پاسداشت پرچم ملی را عمق بخشد.

در یکی از میادین شهر و با همکاری ارزشمند نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ،هرهفته یکبار و این بار پرچم ایران در میان مردم و نه فقط در پادگان ها به اهتزاز در خواهد آمد.

جشن پرچم شهرداری منطقه ۱۳ گام ارزشمند و آغاز حرکتی است که امیداست با همراهی مردم، نهادها، سازمان‌ها و بویژه شوراهای اسلامی شهرهای کشور به حرکتی ملی و فراگیر درآید. 

همچنین در جلسه شورای شهر تهران شهردار منطقه ۱۳ پرچم ایران را به هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر اهدا کرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.