کد خبر: ۷۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
به بهانه ۱۵ تیرماه روز تصویب پرچم جمهوری اسلامی ایران؛ پرچم صحن شورای شهر طی مراسمی به همت شهرداری منطقه ۱۳ تعویض شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم پیام حق شناس رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران بدین مناسبت را قرائت کرد.

متن پیام حق شناس بدین شرح است:
لحظه ای که آهنگ و سرود ملی نواخته ‌و پرچم زیبای کشورمان به اهتزاز در می آید شور و شوق و احساس عجیبی سراسر وجودمان را در بر می گیرد.

این حس، حسی ملی است نه رنگ می‌شناسد، نه زبان، نه قومیت می‌شناسد، نه مکان و هر آنکس که خود را ایرانی می‌داند این حس را با همه وجودش تجربه کرده است.

پرچم ملی ما نماد ملیت ما و جان بخش روح ملی ما است این پرچم تاریخی کهن و پرفرازو نشیب دارد.

سرمایه‌ای عظیم و میراث مشترک ملت ماست از زمان هخامنش تا درفش کاویانی و امروز در جمهوری اسلامی ایران این پرچم همیشه سرافراز بوده و به غیرت ایران و ایرانی تا ابد سرافراز خواهد ماند.

امروز به بهانه سالگشت تصویب پرچم در ۱۵ تیرماه و روز پرچم در ١٤ مرداد بازگشتی می‌کنیم به حرمت و عظمت این پرچم در نزد یک ملت.
شاید آنگونه که باید نقش و جایگاه پرچم در زندگی روزمره و جاری ما مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

در ایران هیچ نهاد و سازمانی بعنوان متولی پرچم وجود ندارد اکثر خانه‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌های ما نشانی از پرچم ملی در خود ندارد و پرچم در ایران بیش از آنکه مردمی باشد دولتی شده است.

امروز در شرایطی که سرمایه های اجتماعی کشور رو به افول گذاشته و انسجام فرهنگی ما کمرنگ شده و فضای سیاسی کشور ملتهب است. امروز که دشمنان این ملت و این مرز و بوم در منطقه و جهان به کمین نشسته اند و خواب و رویای شکستن غرور این ملت را در سر می پرورانند، جای آن دارد که در جای جای این سرزمین و خانه به خانه این کشور هر روز و هرساعت و هرثانیه بارها و بارها پرچم ایران برافراشته شود و گرد آن روح وحدت ملی و عشق به میهن اسلامی دمیده شود.

جشن پرچم امسال به همت شهرداری تهران و با طلیعه داری شهرداری منطقه١٣ از ١٢فروردین آغازشده است و این جشن در ٤مرحله در تلاش است تا در مساجد، مدارس،فروشگاهها و خانه های شهر تهران فرهنگ پاسداشت پرچم ملی را عمق بخشد.

در یکی از میادین شهر و با همکاری ارزشمند نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ،هرهفته یکبار و این بار پرچم ایران در میان مردم و نه فقط در پادگان ها به اهتزاز در خواهد آمد.

جشن پرچم شهرداری منطقه ۱۳ گام ارزشمند و آغاز حرکتی است که امیداست با همراهی مردم، نهادها، سازمان‌ها و بویژه شوراهای اسلامی شهرهای کشور به حرکتی ملی و فراگیر درآید. 

همچنین در جلسه شورای شهر تهران شهردار منطقه ۱۳ پرچم ایران را به هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر اهدا کرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.