کد خبر: ۷۹۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
مدیر عامل آبفای استان قزوین:
مدیر عامل آبفای استان قزوین گفت: راهبرد دائمی شرکت های آب و فاضلاب برای مقابله با بحران آب، مدیریت مصرف است.
 داراب بیرنوندی در این باره اظهار کرد: برای جبران کمبود آب در قزوین، دو  راهکار در دستور کار شرکت وجود دارد که شامل اجرای طرح های فوری و آبرسانی و مدیریت مصرف است.

مدیر عامل آبفای استان افزود:کشور ما کشور کم آبی است که یک سوم بارندگی و ۳ برابر تبخیر آب را دارد و در بخش آب شرب ۶ درصد و ۹۴ درصد مابقی را در بخش کشاورزی و صنعت مصرف می گرددکه در استان قزوین در بخش صنعت و کشاورزی نیز برداشت از سفره های زیرزمینی و چاهها است که خود باعث فرو نشست این سفره ها می شود.

بیرنوندی از پروژه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تامین آب شرب استان قزوین را، افزوده شدن ۴ حلقه چاه در منطقه میدان دام، پروژه های چاههای شرق  شهر قزوین که در دست اقدام  و پروژه سد طالقان و انتقال آب شرب از این سد که از طریق همکاران ما در شرکت آب منطقه ای استان قزوین در دست پیگیری می باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در استان قزوین و در بخش آب شرب شهری ۳۸۱ هزار مشترک وجود دارد که به ازای هر نفر ۱۹۸ لیتر آب تولید که ۱۸ درصد آن در شبکه پرت می شود.

 بیرنوندی افزود: تعهد شرکت آب شهری برای ۲ طبقه و یک پیلوت است و مشترکین می بایستی برای طبقات بالاتر از مخزن و پمپ استفاده کنند و بایستی مد نظر داشته باشند که پمپ بعد از مخزن نصب گردد که در غیر این صورت غیر مجاز بوده و به شبکه آسیب زده و باعث افت فشار برای همسایگان می شود.

مدیر عامل آبفای استان قزوین بیان کرد: برای مشترکینی که انشعاب غیر مجاز نصب کرده باشند بین ۲ تا ۱۰ میلیون تومان جریمه می شوند و برای مشترکین پر مصرف ۱۰ برابر مشترکین کم مصرف قبض برایشان صادر می شود.

وی یادآور شد: اکیپ ناجیان آب در شرکت آبفای استان تشکیل شده و در سطح شهر در حال گشت زنی هستند و با مشترکین پر مصرف و مصارف غیر ضرور برخورد خواهند کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.