کد خبر: ۷۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
رییس اتحادیه طلا فروشان در گفتگو با شهرفردا
رییس اتحادیه طلا و جواهرگفت :با وجود خرید سکه ، تقاضای بازار برای مصنوعات طلا به صفر رسیده و طلا فروشان به شدت متضرر شده اند.
آیت محمد ولی ، رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به وضعیت بازار طلا گفت : با وجود اوج گرفتن خرید و فروش سکه ، تبادلات مصنوعات طلا به شدت کاهش یافته و طلا فروشان به اندازه اجاره مغازه های خود فروش نداشته اند.

وی افزود : خریدسکه با وجود حباب 600 هزار تومانی به دلیل کاهش ارزش پول اتفاق افتاده و مردم در شرایط گرانی و رکود کمتر بدنبال طلای تزئینی هستند.

محمد ولی خاطر نشان کرد:خرید طلا محدود به طلاهای آب شده ،بی اجرت و سکه شده و بیشتر با هدف حفظ ارزش ذاتی پول صورت می گیرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: هرچند قیمت سکه دارای حباب بوده و غیر واقعی است اما قیمت طلا تابع قیمت های جهانی است و ارتباط معنی دارای با شرایط اقتصادی کشور ندارد.

وی شرایط کنونی را به ضرر طلا فروشان توصیف کرد و گفت : با قاطعیت می توان گفت خرید طلا از ابتدای امسال که آهنگ گرانی زده شده  نزدیک به صفر بوده است.

این فعال بازار طلا گفت : مشتری بازار طلا طبقه متوسط جامعه هستند که اغلب دارای سرمایه های کم بوده و به تناوب اما مستمر خرید طلا را سرمایه گذاری می دانند این در حالیست که مشتریان سکه عموما از سرمایه داران بزرگ هستند که سکه درخواستی خود را هم از صرافی ها تهیه می کنند ،لذا با گرانی طلا و تورم در جامعه مشتریان اصلی بازار طلا از خرید منصرف می شوند.
برچسب ها: طلا ، سکه ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.