کد خبر: ۷۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
رییس اتحادیه طلا فروشان در گفتگو با شهرفردا
رییس اتحادیه طلا و جواهرگفت :با وجود خرید سکه ، تقاضای بازار برای مصنوعات طلا به صفر رسیده و طلا فروشان به شدت متضرر شده اند.
آیت محمد ولی ، رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به وضعیت بازار طلا گفت : با وجود اوج گرفتن خرید و فروش سکه ، تبادلات مصنوعات طلا به شدت کاهش یافته و طلا فروشان به اندازه اجاره مغازه های خود فروش نداشته اند.

وی افزود : خریدسکه با وجود حباب 600 هزار تومانی به دلیل کاهش ارزش پول اتفاق افتاده و مردم در شرایط گرانی و رکود کمتر بدنبال طلای تزئینی هستند.

محمد ولی خاطر نشان کرد:خرید طلا محدود به طلاهای آب شده ،بی اجرت و سکه شده و بیشتر با هدف حفظ ارزش ذاتی پول صورت می گیرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: هرچند قیمت سکه دارای حباب بوده و غیر واقعی است اما قیمت طلا تابع قیمت های جهانی است و ارتباط معنی دارای با شرایط اقتصادی کشور ندارد.

وی شرایط کنونی را به ضرر طلا فروشان توصیف کرد و گفت : با قاطعیت می توان گفت خرید طلا از ابتدای امسال که آهنگ گرانی زده شده  نزدیک به صفر بوده است.

این فعال بازار طلا گفت : مشتری بازار طلا طبقه متوسط جامعه هستند که اغلب دارای سرمایه های کم بوده و به تناوب اما مستمر خرید طلا را سرمایه گذاری می دانند این در حالیست که مشتریان سکه عموما از سرمایه داران بزرگ هستند که سکه درخواستی خود را هم از صرافی ها تهیه می کنند ،لذا با گرانی طلا و تورم در جامعه مشتریان اصلی بازار طلا از خرید منصرف می شوند.
برچسب ها: طلا ، سکه ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.