کد خبر: ۷۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸
معاون اداره کل آبخیزداری استان زنجان خبر داد
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از اجرای 16 پروِژه آبخیزداری با اعتبار 10 میلیارد تومانی در استان زنجان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جعفر بیات در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در زنجان اظهار کرد: در سال 1397 تعداد 16 پروِژه آبخیزداری در استان زنجان در دست اجرا قرار دارد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه 10 میلیارد تومان اعتبار برای 16 پروژه آبخیزداری استان زنجان در نظر گرفته شده است؛ عنوان کرد: این اعتبارات از محل درآمدهای ملی تامین شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های آبخیزداری در 6 شهرستان استان اجرایی می‌شود؛ اضافه کرد: تنها در دو شهرستان خرم‌دره و طارم طرح‌های آبخیزداری با اعتبارات ملی اجرایی نمی‌شود که در این شهرستان‌ها؛ طرح‌هایی با اعتبارات استانی در دست احداث است.

بیات با اشاره به اینکه رویکرد اجرای این طرح‌ها تقویت سفره‌های زیرزمینی و آبخوان است؛ بیان کرد: این طرح‌ها در راستای کنترل سیل و ... نیز موثر است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه یکی از پروژه‌های مهم آبخیزداری در استان زنجان پروژه آبخوان «چهرآباد» است؛ ادامه داد: این پروژه در بالادست منبع شرب و زراعی روستای «چهرآباد» احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای پروژه آبخوان «چهرآباد» اعتبار در نظر گرفته شده است؛ عنوان کرد: با این اقدام 10 لیتر بر ثانیه بر دبی چاه‌های این روستا افزوده می‌شود.

بیات با اشاره به اجرای طرح آبخیزداری برای کنترل روان‌آبهای روستای «خراسانلو» اشاره کرد و گفت: این طرح یک میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه به دنبال دارد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اینکه این پروژه در دشت بحرانی شهرستان ابهر در دست اجرا است؛ افزود: این طرح سالانه 3 میلیون لیتر آب به سفره‌های زیرزمینی این منطقه باز می‌گرداند.

وی به اجرای طرح مهار روان آبها در روستا «والابش» در شهرستان سلطانیه اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح که هزینه 700 میلیون تومانی دارد 1.5 میلیون متر مکعب آب به سفرخانه‌های زیرزمینی این روستا اضافه می‌شود.

بیات با اشاره به طرح کنترل فشار و رسوب «کینه ورس» ابهر عنوان کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان در راستای کنترل رسوبات وارده به مخزن سد «کینه ورس» اجرایی می‌شود.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اینکه اعتبارات این طرح‌ها از محل صندوق توسعه محلی هزینه خواهد شد؛ گفت: به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود؛ اعتبارات مصوب تخصیص 100 درصدی داشته باشد.
وی با بیان اینکه سال گذشته 15 میلیارد برای 14 پروژه آبخیزداری در استان زنجان مصوب شده بود؛ گفت: 50 درصد این مصوبات از محل اوراق عرضه طی سال گذشته پرداخت شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.