کد خبر: ۷۹۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با بیان اینکه ۳ هزار و ۴۰۰ پرونده تخلف در سه ماه گذشته تشکیل شد که ۸۶ درصد آن منجر به صدور حکم شد، گفت: ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این پرونده‌ها محکومیت مالی صادر شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی‌اکبر مختاری در جلسه کارگروه تنطیم بازار استان البرز که در  استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: سازمان تعزیرات حکومتی استان البرز یکماه است که به صورت دقیق پایش و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی در استان دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با بیان اینکه 3 هزار و 400 پرونده تخلف در سه ماه گذشته تشکیل شد که 86 درصد آن منجر به صدور حکم گردید، افزود: 7 میلیارد و 500 میلیون تومان در این پرونده‌ها محکومیت مالی صادر شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین محکومیت مربوط به گرانفروشی، تقلب در فروش و صدور فاکتور غیرمجاز بود، گفت: طرح بازرسی تعزیرات حکومتی به صورت سراسری انجام خواهد گرفت و در موضوعاتی مانند ارز نیز تعزیرات ورود می‌کند.

مختاری با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی با همکاری تعزیرات و نیروی انتظامی به موضوع تخلفات ارز در البرز ورود می‌کنند، ادامه داد: شرکتی در البرز یک میلیون و 290 هزار یورو ارز دریافت کرد ولی کالا به کشور وارد نکرد.

وی افزود: بانک‌ها باید ارز تخصیص داده به شرکت‌ها را اعلام کنند که اگر به تعهد خود عمل نکردند تعزیرات ورود کنند و در موضوع تلفن‌های همراه نیز سرنخ‌هایی کشف شده که در حال پیگیری است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز با اشاره به یک گرانی 20 درصدی تجهیزات دیالیزی در استان البرز عنوان کرد: تعزیرات استان البرز این مورد را بررسی کرد و قیمت آن کاهش خواهد یافت و در مورد طلای دست دوم نیز پرونده‌ها برای نظارت و بررسی شروع شده است.

وی با بیان اینکه به تهران پیشنهاد شده که فروش بسته‌ای خودرو ممنوع شود، بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در هفت سال گذشته از نظر بازرسی تضعیف شده که باید هر چه بیشتر از افراد خبره استفاده کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.