کد خبر: ۷۹۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان:
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان، درباره خاموشی‌های روزهای اخیر در سراسر استان، گفت: رشد مصرف برق توسط مشترکان، عامل تداوم خاموشی‌ها است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد موسوی زاده در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه رشد مصرف برق عامل تداوم خاموشی‌ها در استان سمنان است، تأکید کرد: برخی این موضوع را به تحریم‌ها ربط می‌دهند درصورتی‌که این‌گونه نیست و تنها عامل خاموشی‌های هفته‌های اخیر، رشد بی‌رویه مصرف برق توسط شهروندان در سراسر کشور و البته هشت شهرستان استان محسوب می‌شود.

وی افزود: در فصل تابستان به دلیل استفاده از وسایلی مانند کولر، اسپیلت و ... عدم موازنه بین تولید و مصرف رخ می‌دهد و این مانند همان نکته‌ای است که در منابع آبی ما رخ‌داده یعنی استحصال بیشتر از واریز که می‌تواند به کمبود آب منجر شود.

کاهش مصرف برق نیازمند فرهنگ‌سازی

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان، گفت: تولید برق سمنان کفاف نیاز مصرفی آن را می‌دهد اما ازآنجاکه شبکه برق در سطح کشور به یکدیگر متصل هستند درنتیجه این استان نیز بی‌تأثیر از خاموشی‌ها نیست.

موسوی زاده بابیان اینکه تلفات برق در استان سمنان کمتر از هفت درصد است که نسبت به میانگین کشوری عدد خوبی محسوب می‌شود، گفت: جلب مشارکت مردم و فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف بهینه برق قطعاً می‌تواند میزان خاموشی‌ها را کاهش دهد.

وی بابیان اینکه فرهنگ‌سازی در کاهش مصرف برق نقشی اساسی دارد که دراین‌بین نهادهای فرهنگی مانند آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، رسانه‌ها و ... می بایست ورود کنند، افزود: رسانه ها نقش مهمی در اطلاع رسانی صرفه جویی در مصرف برق دارند، همچنین از روحانیان و شبکه تبلیغی در استان نیز می خواهیم تا از فرصت های به دست آمده در نزد مردم بهره برده و آن ها را به صرفه جویی در مصرف برق ترغیب کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.