کد خبر: ۷۹۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
مصری در گفتگو با شهرفردا تشریح کرد
عضو مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت : بکارگیری مدیران جوان که فرزندانشان تابعیت کشورهایی اروپایی و آمریکایی ندارند ،مهمترین اقدامی است که برای مبارزه با رانت و کنترل بحران اقتصادی در کشور باید به آن توجه کرد.
عبدالرضا مصری ، عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار شهرفردا با اشاره به راهکارهای خروج از بحران اقتصادی کنونی گفت : پیش از این در شرایط جنگ نیز وضعیت ویژه ای در کشور حکمفرما بوده است و تجربه بحران اقتصادی در سالهای 90 و 91 نیز وجود دارد ،لذا باید هرچه سریعتر برای ساماندهی وضعیت اقتصادی تلاش کرد.


وی افزود : اکنون منابع ارزی کشور بصورت ارز در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و در قالب ارز آزاد و دولتی از خزانه خارج می شود ،این در حالیست اگر دولت بصورت شفاف با مردم مسائل را بگوید و به آنها گوش زد کند افزایش قیمت دلار به معنای کاهش ارزش پول ملی است و در واقع هیجان و افزایش تقاضای دلار  به تنزل پول و سرمایه آنها منجر می شود ، مردم برای خرید ارز صف نمی کشند.


این نماینده مجلس همچنین ادامه داد: درزمان جنگ وقتی مدیران جوان کارآمد و با مسولیت در تیم اقتصادی بودند ،مدیرانی که نظیر مدیران کنونی صاحب سرمایه های متعدد در بانک های خارجی نبوده و فرزندان آنها در کشورهای اروپایی و آمریکایی تابعیت نداشتند ، تمام تلاش خود را بکار گرفته و بحران های پیش آمده رابدون فشار رانت ها کنترل می کردند.


وی تاکید کرد : چنانکه وزیر ارتباطات کنونی به عنوان مدیر جوانی که نه سرمایه در بانکهای خارجی دارد و نه فرزندانی که نگران آنهاو تابعیتشان باشد بدون توجه به واکنش رانت ها طرح رجیستری موبایل را اجرایی کرد ، و برای از بین بردن قاچاق موبایل که ریشه های بسیار گسترده ای داشت اقدام کرد .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.