کد خبر: ۷۹۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
مصری در گفتگو با شهرفردا تشریح کرد
عضو مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت : بکارگیری مدیران جوان که فرزندانشان تابعیت کشورهایی اروپایی و آمریکایی ندارند ،مهمترین اقدامی است که برای مبارزه با رانت و کنترل بحران اقتصادی در کشور باید به آن توجه کرد.
عبدالرضا مصری ، عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار شهرفردا با اشاره به راهکارهای خروج از بحران اقتصادی کنونی گفت : پیش از این در شرایط جنگ نیز وضعیت ویژه ای در کشور حکمفرما بوده است و تجربه بحران اقتصادی در سالهای 90 و 91 نیز وجود دارد ،لذا باید هرچه سریعتر برای ساماندهی وضعیت اقتصادی تلاش کرد.


وی افزود : اکنون منابع ارزی کشور بصورت ارز در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و در قالب ارز آزاد و دولتی از خزانه خارج می شود ،این در حالیست اگر دولت بصورت شفاف با مردم مسائل را بگوید و به آنها گوش زد کند افزایش قیمت دلار به معنای کاهش ارزش پول ملی است و در واقع هیجان و افزایش تقاضای دلار  به تنزل پول و سرمایه آنها منجر می شود ، مردم برای خرید ارز صف نمی کشند.


این نماینده مجلس همچنین ادامه داد: درزمان جنگ وقتی مدیران جوان کارآمد و با مسولیت در تیم اقتصادی بودند ،مدیرانی که نظیر مدیران کنونی صاحب سرمایه های متعدد در بانک های خارجی نبوده و فرزندان آنها در کشورهای اروپایی و آمریکایی تابعیت نداشتند ، تمام تلاش خود را بکار گرفته و بحران های پیش آمده رابدون فشار رانت ها کنترل می کردند.


وی تاکید کرد : چنانکه وزیر ارتباطات کنونی به عنوان مدیر جوانی که نه سرمایه در بانکهای خارجی دارد و نه فرزندانی که نگران آنهاو تابعیتشان باشد بدون توجه به واکنش رانت ها طرح رجیستری موبایل را اجرایی کرد ، و برای از بین بردن قاچاق موبایل که ریشه های بسیار گسترده ای داشت اقدام کرد .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک منزل مسکونی در خیابان فلاح خبر داد و گفت: متاسفانه 4 تن دز این حادثه به شدت دچار سوختگی از نواحی مختلف بدن شده اند.
تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.