کد خبر: ۷۹۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
گزارش وضعیت جوی
بررسی آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از استقرار جوی پایدار در منطقه البرز مرکزی است که در پی آمد آن افزایش محسوس دما در استان البرز مورد انتظار است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با توجه به شاخص تائید شده کیفیت هوا (به تفکیک شهرها) توسط اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان البرز، کیفیت هوای استان البرز به شرح زیر است:

کرج، ساوجبلاغ و فردیس به ترتیب با شاخص 74، 52 و 59 در محدوده زرد و وضعیت سالم قرار دارند.

با توجه به‌احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و احتمال تشدید بیمارهای قلبی و ریوی توصیه می‌گردد افراد خیلی حساس در صورت امکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خود را کاهش دهند.

همچنین شهرستان نظرآباد با شاخص 29 در محدوده سبز و وضعیت سالم قرار دارد.

آسمانی صاف تاکمی ابری در استان البرز

در ادامه منصور رحمانیان، مدیرکل هواشناسی استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان البرز در کرج، گفت: بررسی آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از استقرار جوی پایدار در منطقه البرز مرکزی است که پی آمد آن در سه روز آینده آسمانی صاف تاکمی ابری، وزش باد و روند مجدد افزایش محسوس دما  مورد انتظار می‌باشد.

وی بیان اینکه برای امروز شنبه 16 تیرماه، آسمانی صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود، افزود: میانگین سرعت باد نیز در استان البرز 6 متر بر ثانیه است.

مدیرکل هواشناسی استان البرز در پایان یادآور شد: در شهرستان کرج، طالقان و هشتگرد به ترتیب میانگین حداقل دما در 24 ساعت گذشته 25، 18 و 23 درجه سانتی‌گراد و حداکثر دما در 24 ساعت گذشته 35، 33 و 33 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رد صلاحیت قبل از انتخاب تاکنون سابقه نداشته است

رئیس شورای شهر تهران گفت: تاکنون در جمهوری اسلامی ایران رد صلاحیت قبل از انتخاب سابقه نداشته است.
توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

توصیه هاشمی به رسانه ها/ از ایجاد فضای منفی حزبی و قومیتی بپرهیزید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اصحاب رسانه خواست با توجه به زحمات صادقانه و پاکدستی افشانی در مدتی که عهده‌دار مسئولیت پردغدغه شهرداری تهران است نسبت به انعکاس تلاش های وی همراهی کرده و از انتشار هرگونه مطلبی که ایجاد فضای منفی حزبی یا قومیتی دارد بپرهیزند تا شاهد فضای اخلاقی منزهی در حوزه مدیریت شهری باشیم.