کد خبر: ۷۹۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در راستای سیاست‌های مقابله با خشک‌سالی در سطح استان، تاکنون ۴۹میلیارد تومان یارانه سیستم آبیاری نوین پرداخت‌شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید حسن میرعماد در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به کمک‌های دولتی برای اجرای سامانه‌های آبیاری نوین در سطح استان سمنان، تأکید کرد: تاکنون ۴۹ میلیارد تومان یارانه سامانه‌های نوین آبیاری استان سمنان پرداخت‌شده که در ایجاد رغبت برای بهره‌برداران بخش کشاورزی در تغییر رویه آبیاری بسیار تأثیرگذار است.

وی افزود: در سال گذشته شاهد پرداخت ۶۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در هشت شهرتان استان سمنان بودیم که این میزان در سال جاری تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌ها توسط دولت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه ۳۰ درصد از پول سامانه‌های آبیاری توسط کشاورزان و مابقی از سوی دولت پرداخت می‌شود، گفت: این امر در راستای مقابله با خشک‌سالی و تغییر الگوی آبیاری صورت می‌پذیرد.

میرعماد گفت: در سال گذشته با اهتمام مسئولان و کارشناسان ذی‌ربط و همچنین آگاهی کشاورزان از مزیت‌های طرح آبیاری نوین، خوشبختانه تجهیز هفت میلیون و ۱۸۱ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان به این سامانه‌های نوین آغاز شد.

وی افزود: هرچند تا امروز سه هزار و ۶۰۰ هکتار از هفت میلیون هکتار اراضی کشاورزی به‌طور کامل نسبت به سامانه‌های آبیاری نوین تجهیز شده اما بقیه طرح‌ها نیز در دست اجرا هستند و بعضاً تا ۸۰ درصد نیز پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و ما امیدواریم بتوانیم در تکمیل تمامی آن ها موفق عمل کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.