کد خبر: ۷۹۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در راستای سیاست‌های مقابله با خشک‌سالی در سطح استان، تاکنون ۴۹میلیارد تومان یارانه سیستم آبیاری نوین پرداخت‌شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید حسن میرعماد در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به کمک‌های دولتی برای اجرای سامانه‌های آبیاری نوین در سطح استان سمنان، تأکید کرد: تاکنون ۴۹ میلیارد تومان یارانه سامانه‌های نوین آبیاری استان سمنان پرداخت‌شده که در ایجاد رغبت برای بهره‌برداران بخش کشاورزی در تغییر رویه آبیاری بسیار تأثیرگذار است.

وی افزود: در سال گذشته شاهد پرداخت ۶۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در هشت شهرتان استان سمنان بودیم که این میزان در سال جاری تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌ها توسط دولت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه ۳۰ درصد از پول سامانه‌های آبیاری توسط کشاورزان و مابقی از سوی دولت پرداخت می‌شود، گفت: این امر در راستای مقابله با خشک‌سالی و تغییر الگوی آبیاری صورت می‌پذیرد.

میرعماد گفت: در سال گذشته با اهتمام مسئولان و کارشناسان ذی‌ربط و همچنین آگاهی کشاورزان از مزیت‌های طرح آبیاری نوین، خوشبختانه تجهیز هفت میلیون و ۱۸۱ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان به این سامانه‌های نوین آغاز شد.

وی افزود: هرچند تا امروز سه هزار و ۶۰۰ هکتار از هفت میلیون هکتار اراضی کشاورزی به‌طور کامل نسبت به سامانه‌های آبیاری نوین تجهیز شده اما بقیه طرح‌ها نیز در دست اجرا هستند و بعضاً تا ۸۰ درصد نیز پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و ما امیدواریم بتوانیم در تکمیل تمامی آن ها موفق عمل کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به انتصابات شهردار تهران واکنش نشان داد.
افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

مشاور پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه طبق قانون 26 آبان ماه باید بازنشستگان محل کار خود را ترک کنند، گفت:‌محمدعلی افشانی شهردار تهران امروز بهشت را ترک می‌کند.