کد خبر: ۷۹۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
نوبخت در بازدید از تالاب انزلی:
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جریان بازدید از تالاب انزلی با تأکید بر ضرورت احیای این تالاب گفت: سالی نزدیک به 300 میلیارد تومان جهت احیای تالاب انزلی باید پرداخت شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدباقر نوبخت در جریان بازدید از تالاب انزلی در جمع خبرنگاران با تأکید بر ضرورت احیای این تالاب اظهار کرد: سالی نزدیک به 300 میلیارد تومان جهت احیای تالاب انزلی باید پرداخت شود.

وی با بیان اینکه منابع پرداخت اعتبار جهت احیای تالاب انزلی باید بررسی و سپس تأمین اعتبار آن صورت گیرد تصریح کرد: شاید تأمین اعتبار چنین رقمی برای سازمان برنامه و بودجه یک رقم بسیار بزرگ و ناممکن باشد، اما بزرگ‌ترین از این خود اهمیت احیای تالاب است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه دولت در سال چیزی حدود 44 هزار میلیارد برای طرح‌های مختلف تملک دارایی سرمایه‌گذاری می‌کند افزود: در همین سه ماهه نخست سال جاری 22 هزار و 800 میلیارد تومان در بخش طرح‌های عمرانی پرداخت شده است.

*محیط‌زیست از مواد شیمیایی آسیب می‌بیند

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور نیز در جریان بازدید از تالاب انزلی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: رئیس‌جمهور چهار هدف احیای تالاب‌ها، تثیبت زیرگردها، اصلاح هوای کلان شهرها و پسماندها را از اولویت‌های خود در دوره دوم ریاست‌جمهوری قرار داده بودند.

عیسی کلانتری بابیان اینکه همکاران ما در محیط‌زیست و شیلات تنها دو هفته فرصت دارند تا طرح مربوط به احیای تالاب انزلی را تدوین و آن را تقدیم سازمان برنامه بودجه و کشور کنند گفت: فیزیک و نانو هیچ تهدید و آسیبی برای محیط‌زیست نداشته و محیط‌زیست از مواد شیمیایی آسیب می‌بیند.

برچسب ها: شهرفردا ، گیلان ، تالاب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.