کد خبر: ۷۹۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰
دیگر نام اوبر برای کمتر کسی در جهان ناآشناست؛ سرویس آنلاین سفارش تاکسی که در اکثر نقاط جهان (۵۷۰ شهر) نمایندگی دارد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دیگر نام اوبر برای کمتر کسی در جهان ناآشناست؛ سرویس آنلاین سفارش تاکسی که در اکثر نقاط جهان (۵۷۰ شهر) نمایندگی دارد یا دست‌کم سرویسی مشابه با آن ساخته شده است؛ به‌طوری‌که به این روند «اوبری‌سازی» نیز گفته می‌شود. اما این شرکت با وجود ۱۲ هزار نفری که در آن مشغول به‌کار هستند و با وجود تمام موفقیت‌ها و درآمدهای مالی بالای خود اشتباهات و حتی رسوایی‌هایی نیز داشته است.
اشتباهات قدرتمندترین شرکت حمل‌و‌نقل جهان
در واقع اوبر به‌جز اعتراض‌ کسب‌و‌کارهای سنتی مانند رانندگان تاکسی با اتفاقات بیرونی نیز روبه‌رو‌ بوده است که فضای تبعیض‌آمیز به‌خصوص علیه زنان یکی از این موارد است. اما فاجعه بزرگ رسوایی در سال ۲۰۱۴ و پیرو تجاوز جنسی یکی از رانندگان این شرکت به یک زن اتفاق افتاد که برخی مدیران در اوبر استعفا دادند. پس از این اتفاق موجی از اعتراضات گسترده علیه این شرکت شروع شد و حتی کمپینی برای حذف اپلیکیشن اوبر در فضای مجازی به‌راه افتاد. شدت تنش‌ها در اوبر به حدی بود که تراویس کالانیک از این شرکت استعفا و در اوت ۲۰۱۷ جای خود را به دارا خسروشاهی داد. اشتباه دیگری که از سوی اوبر رخ داد، اشتباه خودروی خودران اوبر در تشخیص یک عابر پیاده بود که منجر به مرگ او شد. اکثر افراد تقصیرات را به گردن سیستم اوبر می‌اندازند. در واقع طبق اطلاعات منتشر شده، یکی از دلایل سوانح خودروی خودران اوبر با عابرین پیاده مربوط به نرم‌افزار خاص آن است که باید تشخیص بدهد که شیء ایستاده در خیابان یک انسان است و باید به آن اهمیت بدهد. اما با توجه به سیستم‌هایی که روی خودروهای خودران اوبر نصب شده است، بعید به نظر می‌رسد که سیستم از تشخیص یک انسان ناتوان باشد. اما با تمام این اوصاف، خودروی خودران اوبر با یک انسان تصادف کرد و باعث مرگ او شد. از سوی دیگر، سال گذشته مقامات اداره حمل‌و‌نقل شهر لندن تصمیم گرفتند که مجوز فعالیت اوبر در این شهر را تمدید نکنند. مقامات شهری لندن با طرح این ادعا که اوبر ایمنی و امنیت مسافران را تامین نمی‌کند، یکی از دلایل عدم‌تمدید مجوز اوبر را سیستم احراز هویت و سوء‌پیشینه رانندگان این شرکت می‌دانند. بعد از صدور حکم تعلیق اوبر در لندن که حدود ۵/ ۳ میلیون کاربر در پایتخت انگلیس دارد، ۴۰۰ هزار راننده در لندن متضرر شدند. این اتفاق زمانی افتاد که دارا خسروشاهی کمتر از یک ماه بود که سکان هدایت این شرکت را به‌دست گرفته بود. او پس از اعتراض به تعلیق مجوز کار اوبر در لندن در نامه‌ای سرگشاده نوشت: «اوبر انقلابی برای جابه‌جا‌یی مسافران در شهرها به پا کرده، اما حقیقت این است که ما اشتباهاتی نیز داشته‌ایم.» اما امسال و پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان، دادگاهی در لندن با اعلام اینکه فرهنگ تجاری این کمپانی تغییر کرده است و طبق خواست شهردار لندن پیش می‌رود، مجوز اوبر در لندن به مدت ۱۵ ماه از سر گرفته شد. اما اوبر با تمام دردسرها و اشتباهاتی که داشته اما همچنان بلندپروازانه به دنبال اهداف خود است. این شرکت اعلام کرده است که در چند سال آینده سیستم تاکسی‌های پرنده را در شهرهای دالاس، فورت‌ورث، تگزاس و دبی به پرواز درخواهد آورد.
برچسب ها: حمل و نقل ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.