کد خبر: ۷۹۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۳
نشست صمیمی رئیس فرهنگسرای رسانه با سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های مجازی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صبح امروز نشست صمیمی رئیس فرهنگسرای رسانه با سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های مجازی برگزار شد.

سرهنگ تورج کاظمی در این نشست از ضرورت افزایش سطح آگاهی و سواد رسانه ای در کشور سخن گفت و بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرهنگسرای رسانه و فضای مجازی تاکید کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: در رابطه با افزایش آگاهی های رسانه ای در نسل کودک و نوجوان در حال حاضر دوره‌های آموزشی با عنوان "کوآ”  (کودک و اینترنت) برای مقطع ابتدایی در سطح استان تهران برگزار می شود و پلیس فتا آمادگی دارد تا این دوره ها را در سطح کشور برگزار کند.

وی افزود در راستای انجام رسالت خود، ما آمادگی خود را جهت اعزام کارشناسان متخصص در حوزه آسیب ها و مخاطرات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای شرکت در نشست‌های فرهنگسرای رسانه اعلام می کنیم.

کاظمی پیشگیری را یکی از راه های مبازه با جرایم سایبری عنوان و بر برگزاری جلساتی با این عنوان برای خانواده ها تاکید کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ آماده سازی بسته های آموزشی سواد رسانه‌ای برای خانواده ها را یک اولویت اصلی برشمرد و افزود: با توجه به محدویت زمانی خانواده ها برای تماشای تلویزیون در طول روز، باز نشر مطالب مهم در رسانه ملی و تولید محتوا و در دسترس بودن آن کمک بزرگی در افزایش آگاهی و سواد رسانه ای افراد جامعه دارد.

وی متذکر شد هرگونه تلاش برای ارتقا و افزایش سطح هوشیاری مردم نسبت به فرصتها و تهدیدات فضای مجازی وظیفه همگانی است که باید به آن پرداخته شود.

رئیس فرهنگسرای رسانه نیز در این دیدار با اشاره به تهدیدات و فرصتهای فضای مجازی برای خانواده ها بر برگزاری برنامه های مشارکتی در خصوص افزایش سواد رسانه ای و تولید و پخش محصولاتی با محتوای سواد رسانه ای اعلام آمادگی کرد.

اسماعیلی افزود با توجه به گستردگی فضای مجازی و تنوع اسیب در کشور چاه ای جز تقویت و مصونیت بخشی به افراد جامعه نداریم.

رئیس فرهنگسرای رسانه متذکر شد: از آنجایی که تلاقی رسانه و تکنولوژی درجامعه جهانی و روش های  آموزش بطور اساسی تغییر کرده است، دیگر توانایی خواندن و نوشتن کلمات کافی نیست. بلکه کودکان، جوانان وبزرگسالان نیز باید از توانایی تحلیل انتقادی رسانه ها برخوردار باشند .

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظیفه رسانه های ما آگاه کردن خانواده‌‎ها از تاثیر مجموعه ها و آثار پویانمایی مورد استفاده کودکان و نوجوانان است تاکید کرد، محدود کردن ساعت تماشای برنامه های تلویزیون و ممنوعیت تماشای بعضی از فیلم ها برای فرزندان یک الزام و ضرورت از سوی خانواده است و این کار جز با افزایش آگاهی و اطلاعات والدین و افزایش سواد رسانه ای میسر نیست.

در این نشست همچنین مقرر شد مقدمات انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان فرهنگسرای رسانه و پلیس فتا در حوزه ارتقاء سواد رسانه ای و تولید و انتشار محتوا فراهم شود.
برچسب ها: شهر فردا ، پلیس فتا ، رسانه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.