کد خبر: ۷۹۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
اولین رویداد سه روزه حمایت از محصولات فرهنگی در کشور برگزار می شود
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اولین رویداد سه روزه حمایت از محصولات فرهنگی در کشور برگزار می شود .

رویداد استارتاپی بازی اتللو اولین رویدادی است که در کشور توسط سازمان سراج با مشارکت فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی و با هدف حمایت از تولید محصولات فرهنگی و دیجیتال در تاریخ های  ۱۳-۱۴ -۱۵ تیرماه  برگزار می شود.
در این رویداد سه روزه حدود پنجاه نفر در قالب دوازده تیم رقابت می کنند. تیم های شرکت کننده تلاش می کنند با کمک مربیان متخصص و با تجربه ایده های نوآورانه خود را اجرایی کنند. تیم های که ایده های جدیدی در حوزه های انیمیشن، بازی های رایانه ای، نرم افزارهای موبایل، مستند، موشنگ گرافیک و کلیپ و روزنامه نگاری در شبکه های اجتماعی داشته باشند می توانند در این رویداد شرکت کنند. همچنین تیم های محصول آماده و یا ایده راه اندازی یک استارت آپ داشته باشند نیز می توانند در رویداد شرکت کنند.
آنچه که این رویداد را از جشنواره ها و سایر برنامه های حمایت از محصولات فرهنگی متفاوت می کند تمرکز رویداد بر تقویت جنبه های کسب و کاری  ایده های فرهنگی و هنری است. مشکلی اکثر محصولات فرهنگی و هنری در کشور ضعف در مدل کسب و کار و نهایتا فروش مناسب است. در سالهای گذشته محصولات خوب و بعضا فاخری در حوزه های فرهنگی تولید شده است اما به دلیل ضعف در شناخت مناسب مشتریان و بازار و طراحی و اجرای ضعیف برنامه های ارتباط با مشتریان و عدم تناسب جریان های درآمدی و هزینه ها نتوانسته اند در بازار موفق باشند. محصولات فرهنگی باید در کنار تقویت جنبه های محتوایی و فرهنگی، جنبه های کسب و کاری خود را تقویت کنند که نهایتا مشتریان را متقاعد کنند که محصول ما را مصرف کنند. 
در ابتدای رویداد هر کدام از ثبت نام کننده یک دقیقه فرصت دارند تا ایده خود را بیان کنند. از میان ایده های ارائه شده دوازده ایده برتر با نظر داوران انتخاب می شود. کلیه افراد شرکت کننده در قالب این دوازده تیم به کار خود ادامه می دهند.
در این رویداد چهار کارگاه تخصصی برگزار می شود. آقای امیر نورالدینی فعال استارت آپی کارگاه تیم سازی را ارائه می کنند. آقای دکتر محمد واعظی نژاد بنیان گذار استارت آپ مهمانو، کارگاه آشنائی با بوم مدل کسب و کار را ارائه می کنند. آقای مسعود بیگی مشاور فنی استارت آپ ها کارگاه ارائه موثر را بیان می کنند و آقای مانوئل اوهانجانیانس موسس ایسمینار کارگاه کمینه محصول پذیرفتنی را ارائه می کنند.
در طول رویداد که با مشارکت فرهنگسرای رسانه برگزار میگردد ، مربیان با تجربه در حوزه های مختلف حضور دارند که تیم ها می توانند از تجربه مربیان برای تکمیل و اصلاح مدل کسب و کارشان استفاده کنند.
بعدازظهر روز آخر هر تیم ۳ دقیقه فرصت دارد طرح خود را در مقابل داوران و سرمایه گذاران ارائه کند. در پایان سه تیم برتر انتخاب و معرفی می شوند. جایزه تیم اول مبلغ ۶ میلیون تومان، تیم دوم ۴ میلیون تومان و تیم سوم ۲ میلیون تومان می باشد.

علاقه مندان جهت شرکت در این رویداد میتوانند در تاریخ های ۱۳ -۱۴-۱۵ تیر از ساعت ۱۶ به فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی  واقع در خیابان پاسداران ،خیابان شهید گل نبی ،خیابان شهید ناطق نوری ، میدان قبا مراجعه  نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.