کد خبر: ۷۹۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
انتشار ویدئویی از تعریف خاص و جدید از گردشگری در رسانه ملی که از سوی یک کارشناس گردشگری مطرح شد، طی روزهای گذشته موجی از واکنش‌های طنز در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، انتشار ویدئویی از تعریف خاص و جدید از گردشگری در رسانه ملی که از سوی یک کارشناس گردشگری مطرح شد، طی روزهای گذشته موجی از واکنش‌های طنز در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت و ویدئوی این برنامه بارها در فضای مجازی دیده شد. در این برنامه که از شبکه ۳ پخش می‌شد کارشناس گردشگری می‌گوید: «گردشگری به معنی این نیست که ما برویم خارج از کشور و ارز و دلار برداریم و خرج کنیم. نه گردشگری از خانه ما شروع می‌شود!
تعریف گردشگری بدون ارز
 از خودمان شروع می‌شود، مثلا در خانه‌مان اگر همیشه در جای خاصی غذا می‌خوردیم حالا موقعیت‌مان را تغییر دهیم و جای دیگری غذا بخوریم. مجری می‌پرسد: یعنی دکوراسیون منزل را عوض کنیم؟ کارشناس برنامه می‌گوید: دکوراسیون را عوض کنیم، محیط اطراف‌مان را تغییر دهیم یا حتی وقت‌هایی بیاییم حواس‌مان به رنگ‌ها باشد، در خانه‌مان مثلا یک چیزی رنگش تا حالا زرد بوده حالا مثلا قرمزش کنیم، همین می‌شود گردشگری!» اماپس از انتشار این فیلم شوخی‌ها که بیشتر جنبه انتقادی داشت در فضای مجازی درباره مفاهیم گردشگری بالا گرفت و سوژه طنز بسیاری از کاربران شد. کاربری به طنز نوشت «یه سر رفتم بالا پشت‌بوم و گردشگری خوبی بود» یا کاربر دیگری نوشت«سفر گردشگری چیه، ما خودمون ییلاق و قشلاق داریم، بالش را برعکس کرده و از طرف گرمش به طرف سردش کوچ می‌کنیم» و درحالی‌که هشتگ‌های# گردشگری- بدون- ارز و #رسانه- ملی حسابی داغ شده بود، صابر ابرهنرپیشه در واکنش به این نوع گردشگری نوشت «من آن‌قدر از صبح سفر رفتم و گردشگری کردم که باورتان نمی‌شود، تا یکسال گردشی ندارم! #بی_گردشگرترینم. از اینور اتاق رفتم آنور، از آنور آمدم اینور، اونور غذا خوردم، اینور می‌خوابیدم رفتم اونور،همین حالا هم در سفرم، الان اینورم.» کارشناس این برنامه پس از انتشار این فیلم و واکنش‌ها به آن اعلام کرد که منظور وی را بد متوجه شده‌اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.