کد خبر: ۷۹۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
انتشار ویدئویی از تعریف خاص و جدید از گردشگری در رسانه ملی که از سوی یک کارشناس گردشگری مطرح شد، طی روزهای گذشته موجی از واکنش‌های طنز در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، انتشار ویدئویی از تعریف خاص و جدید از گردشگری در رسانه ملی که از سوی یک کارشناس گردشگری مطرح شد، طی روزهای گذشته موجی از واکنش‌های طنز در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت و ویدئوی این برنامه بارها در فضای مجازی دیده شد. در این برنامه که از شبکه ۳ پخش می‌شد کارشناس گردشگری می‌گوید: «گردشگری به معنی این نیست که ما برویم خارج از کشور و ارز و دلار برداریم و خرج کنیم. نه گردشگری از خانه ما شروع می‌شود!
تعریف گردشگری بدون ارز
 از خودمان شروع می‌شود، مثلا در خانه‌مان اگر همیشه در جای خاصی غذا می‌خوردیم حالا موقعیت‌مان را تغییر دهیم و جای دیگری غذا بخوریم. مجری می‌پرسد: یعنی دکوراسیون منزل را عوض کنیم؟ کارشناس برنامه می‌گوید: دکوراسیون را عوض کنیم، محیط اطراف‌مان را تغییر دهیم یا حتی وقت‌هایی بیاییم حواس‌مان به رنگ‌ها باشد، در خانه‌مان مثلا یک چیزی رنگش تا حالا زرد بوده حالا مثلا قرمزش کنیم، همین می‌شود گردشگری!» اماپس از انتشار این فیلم شوخی‌ها که بیشتر جنبه انتقادی داشت در فضای مجازی درباره مفاهیم گردشگری بالا گرفت و سوژه طنز بسیاری از کاربران شد. کاربری به طنز نوشت «یه سر رفتم بالا پشت‌بوم و گردشگری خوبی بود» یا کاربر دیگری نوشت«سفر گردشگری چیه، ما خودمون ییلاق و قشلاق داریم، بالش را برعکس کرده و از طرف گرمش به طرف سردش کوچ می‌کنیم» و درحالی‌که هشتگ‌های# گردشگری- بدون- ارز و #رسانه- ملی حسابی داغ شده بود، صابر ابرهنرپیشه در واکنش به این نوع گردشگری نوشت «من آن‌قدر از صبح سفر رفتم و گردشگری کردم که باورتان نمی‌شود، تا یکسال گردشی ندارم! #بی_گردشگرترینم. از اینور اتاق رفتم آنور، از آنور آمدم اینور، اونور غذا خوردم، اینور می‌خوابیدم رفتم اونور،همین حالا هم در سفرم، الان اینورم.» کارشناس این برنامه پس از انتشار این فیلم و واکنش‌ها به آن اعلام کرد که منظور وی را بد متوجه شده‌اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

درخواست دلار 4200 تومانی از دولت برای خرید تجهیزات مترو و آتش نشانی

شهردار تهران گفت: شهرداری از دولت برای خرید تجهیزات مترو و نردبان‌های آتش نشانی درخواست دلار 4200 تومانی کرده است. دولت با نربان ها موافقت کرده و در حال بررسی تجهیزات مترو است. البته معتقدم باید شرایط کشور را درک کنیم.
تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

تونل آرش-اسفندیار با 220 میلیارد تومان اعتبارات افتتاح شد

افشانی در مراسم افتتاح تونل آرش-اسفندیار که مسیر شرق بزرگراه مدرس را به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می‌کند، گفت: این پروژه 220 میلیارد تومان هزینه مصرف داده است.