کد خبر: ۷۹۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۷
بازار معاملات واحدهای مسکونی در حالی از ابتدای سال ۹۶ با افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان‌های مصرفی از سمت خریداران وارد مسیر رونق شد که هم‌اکنون درخواست خرید برخی آپارتمان‌ها در بازار بیش از سایر واحدها وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،  بررسی‌ها نشان می‌دهد طی روزهای اخیر برخی خریداران و متقاضیان خرید واحدهای مسکونی که به‌دلیل کمیاب شدن واحدهای موردنظر خود برای خرید و همچنین افزایش سطح قیمت‌ها و عمیق‌تر شدن شکاف بین قدرت خریدشان با قیمت مسکن، موفق به یافتن واحد مسکونی موردنظر خود نشده‌اند تصمیم گرفته‌اند با انتشار آگهی، فروشندگان آپارتمان‌های متناسب با شرایط خود را پیدا کنند.

هر چند انتشار آگهی نیازمندی‌های خرید مسکن پیش از این نیز وجود داشت؛ اما در دوره رکود اخیر که خریداران به تنوع قابل‌قبولی از فایل‌های فروش مسکن با قیمت‌های مختلف و سطح متفاوت اعمال تخفیف از سوی مالکان فروشنده دسترسی داشتند، برای یافتن آپارتمان مورد نیاز خود کمتر اقدام به انتشار آگهی می‌کردند. اما طی روزهای اخیر همزمان با تشدید معضل کمبود فایل مناسب برای خرید از سمت متقاضیان مصرفی و همچنین افزایش سطح قیمت پیشنهادی فروش، عمدتا دو گروه از خریداران مصرفی اقدام به انتشار آگهی برای یافتن آپارتمان موردنظر خود کرده‌اند. دسته‌اول خانه‌اولی‌هایی هستند که هم‌اکنون مجهز به وام یکم بوده و تسهیلات آنها آماده است، اما به‌دلیل رشد قیمت مسکن و کمبود فایل مناسب در بازار قادر به استفاده از این وام برای خرید مسکن نیستند؛ دسته دوم این گروه از خریداران، سایر متقاضیان مصرفی خرید مسکن هستند که با محدوده مشخصی از توان مالی نیازمندی خود از بازار را به مالکان اعلام کرده‌اند.

خانه‌اولی‌های برخوردار از وام یکم، عمدتا متقاضی خرید آپارتمان‌های کوچک متراژ تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان هستند که مناطق انتخابی خود برای خرید این آپارتمان‌ها را عمدتا نیمه جنوبی شهر تهران اعلام می‌کنند. ازسوی دیگر دسته‌ دوم متقاضیان که طی روزهای اخیر برای خرید آپارتمان از مالکان اعلام آمادگی کرده‌اند و احیانا یا به قصد سرمایه‌گذاری قصد خرید آپارتمان دارند، یا خانه‌اولی‌های با توان مالی بالاتر نسبت به گروه اول هستند یا قصد تبدیل به احسن واحد کوچک‌متراژ خود به واحدی میان‌متراژ دارند، در جست‌و‌جوی یافتن آپارتمان‌های نوساز یا کم و سن سال واقع در مناطق معمولی و مصرفی با قیمت حداکثر ۷۰۰ میلیون تومان، اقدام به انتشار آگهی کرده‌اند. در حال حاضر علاوه‌بر آنکه تعداد آپارتمان‌های نوساز عرضه‌شده به بازار مسکن به خصوص در بازه مساحتی ۴۰ تا ۷۰ مترمربع به شدت کاهش یافته است اما سطح قیمت پیشنهادی مالکان برای فروش این گروه آپارتمان‌ها نیز به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است؛ به این ترتیب برخی متقاضیان خرید واحدهای نوساز با انتشار آگهی سعی دارند آپارتمان نوساز یا کم و سن سال با قیمت مناسب برای خرید پیدا کنند؛ چراکه به اعتقاد این گروه از متقاضیان هنوز هم برخی فروشندگان مسکن در بازار حضور دارند که حاضر به انجام معامله منصفانه هستند.
برچسب ها: شهر فردا ، مسکن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.