کد خبر: ۷۹۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح شد
نماینده مجلس گفت: صرفا انتشار اسامی ارزبگیران دولتی کافی نیست، بلکه باید متخلفان و رانت خوران شناسایی شده و ارز دریافتی را به خزانه بازگردانند.
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،‌ با اشاره به وضعیت شرکت های متخلف ارز بگیر گفت: بر اساس اطلاعات رسیده مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در حال بررسی عملکرد شرکت های وارد کننده هستند و در صورت اثبات تخلف محاکمه و احکام قضایی برای آنها انجام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات منتشر شده برخی شرکت های وارد کننده مثلا بجای واردات لوازم یدکی خودرو، لوبیا چیتی و چای وارد کرده‌اند، لذا تعزیرات حکومتی ظرف یکماه پس از اثبات استفاده از رانت محاکمه آنها را در دستور کار قرار خواهد داد.

بائوج لاهوتی خاطرنشان کرد: پس از اثبات تخلفات شرکتها ،متخلفان مشمول پرداخت جریمه و در صورت گرانفروشی موظف به پرداخت مبالغ اضافه به خریداران هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برای جلب اعتماد عمومی و ایجاد شفافیت و مبارزه با رانت خواری نباید به صرف اعلام ارزبگیران اکتفا شود و باید متخلفان و رانت بگیران محاکمه شده و بساط رانت خواری جمع شده و ارزهای رفته با خزانه بازگردد.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اکنون شرایط کشور زمینه را برای فعالیت رانت خواران مهیا کرده که به معنای فساد اقتصادی است لذا ورود تعزیرات حکومتی و بازگرداندن ارز دولتی و جریمه شرکت ها می تواند اثر خود را در اذهان عمومی بگذارد.
برچسب ها: ارزدولتی ، رانت ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

دلایل افزایش قیمت ارز و راهکار مهار دلار دیوانه

یک اقتصاددان گفت: تنگ کردن گلوگاه عرضه ارز در سال گذشته و کاهش نرخ سود بانکی از مهترین بسترهای افزایش نرخ ارز است و هم اکنون باید با به رسمیت شناختن بازار غیررسمی ارز و اعلام قیمت تعادلی بازار ارز را کنترل کرد.
بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

بازگشت ملی پوشان فوتبال ایران از جام جهانی

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به این کشور سفر کرده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال هواداران قرار گرفت.