کد خبر: ۷۹۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح شد
نماینده مجلس گفت: صرفا انتشار اسامی ارزبگیران دولتی کافی نیست، بلکه باید متخلفان و رانت خوران شناسایی شده و ارز دریافتی را به خزانه بازگردانند.
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،‌ با اشاره به وضعیت شرکت های متخلف ارز بگیر گفت: بر اساس اطلاعات رسیده مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در حال بررسی عملکرد شرکت های وارد کننده هستند و در صورت اثبات تخلف محاکمه و احکام قضایی برای آنها انجام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات منتشر شده برخی شرکت های وارد کننده مثلا بجای واردات لوازم یدکی خودرو، لوبیا چیتی و چای وارد کرده‌اند، لذا تعزیرات حکومتی ظرف یکماه پس از اثبات استفاده از رانت محاکمه آنها را در دستور کار قرار خواهد داد.

بائوج لاهوتی خاطرنشان کرد: پس از اثبات تخلفات شرکتها ،متخلفان مشمول پرداخت جریمه و در صورت گرانفروشی موظف به پرداخت مبالغ اضافه به خریداران هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برای جلب اعتماد عمومی و ایجاد شفافیت و مبارزه با رانت خواری نباید به صرف اعلام ارزبگیران اکتفا شود و باید متخلفان و رانت بگیران محاکمه شده و بساط رانت خواری جمع شده و ارزهای رفته با خزانه بازگردد.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اکنون شرایط کشور زمینه را برای فعالیت رانت خواران مهیا کرده که به معنای فساد اقتصادی است لذا ورود تعزیرات حکومتی و بازگرداندن ارز دولتی و جریمه شرکت ها می تواند اثر خود را در اذهان عمومی بگذارد.
برچسب ها: ارزدولتی ، رانت ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

تعویض پرچم گنبد حرم حضرت معصومه (س)/ تصاویر

پرچم حرم حضرت معصومه (س) در شب میلاد خجسته و با سعادت کریمه اهل بیت(ع) تعویض و آیین نقاره زنی خادمان در آن آستان مقدس برگزار شد.
موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی

سونامی گرانی که از چندماه گذشته بازار داخلی ایران را درنوردیده و سر از همه زیربخش های اقتصادی نیز درآورده حالا به تایید بانک مرکزی نیز رسیده و خبر از رشد 30 تا 80 درصدی قیمت کالاهای اساسی و سفره غذایی مردم دارد.