کد خبر: ۷۹۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
در هشتاد و سومین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری رشت مطرح شد
هشتاد و سومین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری رشت در حالی برگزار شد که اعضای این کمیسیون بر لزوم ایجاد شاخصه های شفافیت در سیستم مدیریت شهرداری رشت تأکید کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هشتاد و سومین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا شهر رشت در تالار شورا این شهر به منظور بحث و بررسی طرح شفاف سازی ساختاری و عملکردی مدیریت شهری برگزار شد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت شفافیت در عملکرد شورا و شهرداری را یکی از خواسته ها و مطالبات مردم این شهر دانست و اظهار کرد: ساختار شورا نیازمند یک حسابرسی مستقل و بروز است.

رضا رسولی با تأکید برلزوم توجه به مسائل زیست‌ محیطی، کمبود و بحران آب و تأمین منابع پایدار شهری، افزود: تقویت اقتصاد محلی، توجه به مشارکت مردم از مباحث مهمی است که باید در دستور کار شورای پنجم قرار گیرد.

وی توجه به مطالبات مردمی در حوزه شهری را از اولویت‌های شورای اسلامی شهر برشمرد و تأکید کرد: باید تلاش شود تا شاخصه های شفافیت را در سیستم شهرداری پیاده شود.

برزگر مشاور کمیسیون عمران نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه جلب رضایت شهروندان یکی از شاخصه ارزیابی در عملکرد شفاف است، گفت: سایت شهرداری رشت فرصت خوبی است تا شهروندان به راحتی از قوانین و شرایط مطلع شوند و نیاز به مراجعه حضوری نباشد.

فاطمه شیرزاد معاون اقتصادی و مالی شهرداری نیز برخی چالش های پیش روی شهرداری برای شفافیت را برشمرد و افزود: شورای شهر و مدیریت شهری تنها نهادی است که مستقیم مورد قضاوت مردم قرار می گیرد از این رو باید با بررسی همه جوانب طرح اتاق شیشه ای برای اجرایی شدن مورد ارزیابی قرار گیرد.

یکی از مشاورین شورای شهر رشت با نمایش خدمات سایت شهرداری مشهد، پیشنهاد ایجاد پایگاه اطلاع رسانی شهرداری را مطرح کرد و گفت: شهرداری رشت از بسیاری از موارد به خصوص اطلاعات مورد نیاز برای جذب سرمایه گذار عقب مانده است.

ویسی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از پایه های اصلی شفافیت، دسترسی راحت به اطلاعات است، افزود: امروز اگر شهروندی بخواهد دسترسی به قوانین و ضوابط داشته باشد، باید یک کارشناس شهرداری را استخدام کند تا به اطلاعات دست یافته که این پروسه بسیار زمانبر است.

وی با انتقاد از سیستم کار شهرداری، گفت: در سیستم شهرداری کسی پاسخگوی عملکرد کارمندان نبوده و از آنها بابت تأخیر در پاسخگویی به نامه ها بازخواست نمی کند.
برچسب ها: شهرفردا ، گیلان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.