کد خبر: ۷۹۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به حدود ۱۰ برابر حد مجاز رساند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: صبح امروز سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زابل به بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به یک هزار و ۴۶۱ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به حدود ۱۰ برابر حد مجاز رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این رخداد علاوه بر کاهش کیفیت هوا، میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به یک هزار و ۵۰۰ متر کاهش یافت.

وی گفت: همچنین براساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی وزش بادهای ۱۲۰ روزه تا فردا در شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهی ادامه داد: با توجه به کاهش کیفیت هوا در منطقه سیستان در پی پراکنده شدن ریزگردها توصیه می‌شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، افراد سالمند و کودکان از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده نمایند.

وی تصریح کرد: همچنین طی این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی، نوار شرقی(میرجاوه تا سراوان) و مرز غربی استان (شورگز، بزمان، دلگان و فنوج تا زرآباد) علاوه بر افزایش غبار، وزش باد شدید و گرد و خاک خواهیم داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

انتقاد تند عضو شورا از انتصاب شبانه افشانی

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به انتصابات شهردار تهران واکنش نشان داد.
افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

افشانی امروز شهرداری را ترک می کند

مشاور پارلمانی شهردار تهران با بیان اینکه طبق قانون 26 آبان ماه باید بازنشستگان محل کار خود را ترک کنند، گفت:‌محمدعلی افشانی شهردار تهران امروز بهشت را ترک می‌کند.